Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

ŁKS Łomża nie otrzymał licencji na II ligę

Dwóch dokumentów zabrakło klubowi z Łomży do uzyskania pozwolenia na grę na zapleczu ekstraklasy. By je uzyskać, ma czas do piątku. Łomżanie nie są jedynym klubem bez licencji. Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej negatywnie rozpatrzyła wnioski aż dziewięciu klubów, czyli połowy szykującej się do inauguracji sezonu 28 lipca.

Władze ŁKS-u do piątku muszą uregulować zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, a ponadto uaktualnić dokumentację w Krajowym Rejestrze Sądowniczym.
- W ZUS-ie mamy ustalony harmonogram spłat zaległości, z którego wynika, że we wtorek wpłacamy tam znowu pewną kwotę - mówi Stanisław Kaseja, prezes ŁKS-u. - KRS też nie stanowi żadnego problemu. Robert Szymański, członek zarządu klubu, nie jest już skarbnikiem, tylko wiceprezesem, co trzeba zmienić w papierach. Nasz start w lidze ze względów formalnych nie jest zagrożony.
Przypomnijmy, że rok temu przed swoim debiutanckim sezonem w II lidze ŁKS Łomża miał o wiele większe kłopoty. Władze klubu miały problem z zapewnieniem odpowiedniej sumy pieniędzy na utrzymanie drużyny (problemy ciągną się zresztą nadal), a także z przystosowaniem stadionu do wymagań II-ligowych. Niemal przez całą rundę ŁKS musiał grać poza Łomżą. Nawet na wyjazdach występował w roli gospodarza. Z Zagłębiem Sosnowiec stracił punkty walkowerem, gdyż nie zapewnił boiska do gry. Obecnie przynajmniej stadion spełnia już II-ligowe wymagania.
Komisja odwoławcza do spraw licencyjnych PZPN rozpatrzy uzupełnione wnioski klubów w przyszłym tygodniu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę