Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Hanka i „trzy ławki”

Główne zdjęcie
projekt 1

Młody rzeźbiarz Michał Selerowski jest projektantem pomnika Hanki Bielickiej, który ma stanąć w Łomży. 25-latek przedstawił trzy wersje „pomnika ławki”. To który z nich będzie miał szansę na realizacje na razie nie wiadomo. Prezydent Łomży o to, który z nich zasługiwałby na ostateczne wykonanie w brązie pyta mieszkańców.

projekt 2
projekt 2
projekt 3
projekt 3
 
Trzy projekty pomnika Hanki Bielickiej zaprezentowano na stronie  internetowej miasta. Odpowiedzi ze wskazaniem, który z nich jest najlepszy można przekazywać do ratusza przez dwa tygodnie (do 23 lipca).
Z inicjatywą upamiętnienia „pomnikiem ławką” Hanki Bielickiej „wystąpili przedstawiciele wielu środowisk społecznych, kulturalnych i akademickich, m.in. Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu prof. Roman Engler, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oraz władze Łomży”. To oni także zdecydowali, że autorem pomnika będzie młody twórca Michał Selerowski z Zambrowa... W 2002 roku ukończył on Liceum Plastyczne w Łomży, po czym rozpoczął studia w  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby.

Ratusz prosi, aby propozycje, wskazujące konkretny wybór jednego z trzech projektów pomnika Hanki Bielickiej przesyłać e-mailem (ratusz@um.lomza.pl), faksem (086 2156706) lub tradycyjnym listem na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża do 23 lipca br.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę