Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Będzie pomoc: 50 zł na mundurek i nawet 170 zł na podręczniki szkolne

Do 27 lipca rodzice uczniów łomżyńskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i mundurków. Pomoc będzie udzielana w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2007 r. Przysługuje ona tylko dzieciom z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł.

 
Rodzice uczniów kwalifikujący się do takiej pomocy, do wniosku składanego w szkole w której od września będzie uczyło się dziecko, powinni dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów, lub w przypadku rodzina korzystających ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej zaświadczenie z MOPS. Choć wnioski można składać do 27 lipca to władze miasta apelują o jak najszybciej ich składanie.
Pomoc w zakresie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych przysługuje na dzieci rozpoczynające w roku szkolnym 2007/2008 roczne przygotowanie przedszkolne lub naukę w klasach I - III szkoły podstawowej i w klasach I - III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia.
Dofinansowanie zakupu podręczników będzie wynosić:
  • dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne - do kwoty 70 zł,
  • dla uczniów klas I szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół muzycznych pierwszego stopnia - do kwoty 130 zł,
  • dla uczniów klas II szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół muzycznych pierwszego stopnia - do kwoty 150 zł,
  • dla uczniów klas III szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół muzycznych pierwszego stopnia – do kwoty 170 zł.
Pomoc w zakresie dofinansowania zakupu mundurka przysługuje uczniom wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów. Dofinansowanie zakupu jednolitego stroju wynosi 50 zł.

Wypłaty dofinansowania będzie dokonywał dyrektor szkoły. W przypadku zakupu podręczników potrzebne będzie przedłożenie dowodu zakupu książek, lub po złożeniu przez nich oświadczenia o cenie zakupionych podręczników.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę