Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

Piłkarze ŁKS-u lecą do USA

Dziesięciu zawodników, w tym dwóch bramkarzy - w takim składzie piłkarze ŁKS-u Łomża wylatują w poniedziałek do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Pozostali gracze rozglądają się za nowymi pracodawcami. Paweł Strózik jedzie na testy do Groclinu Grodzisk Wielkopolski, a Damian Świerblewski do Polonii Warszawa Kierunek Stanów Zjednoczonych w trakcie przygotowań do sezonu okazał się ostatnio bardzo modny.

(...)
- Rozegramy cztery sparingi, ale rywali nie znamy, podobno jednym z nich ma być jakaś drużyna występująca w Major League Soccer - mówi Jan Makowiecki, trener ŁKS-u. - Na pewno szkoda, że nie możemy jechać w pełnym składzie, ale niektórzy zawodnicy szukają sobie nowych klubów i postanowiliśmy im pójść na rękę. Chcieliśmy też zabrać ze sobą graczy, którzy byliby przymierzani ewentualnie do gry u nas, ale nie jest tak łatwo załatwić wizę.
Z podstawowej kadry w rundzie wiosennej ŁKS-u do USA wylatują obaj bramkarze: Kamil Ulman i Maciej Kudrycki. Poza tym do samolotu wsiadają: Paweł Galiński, Zbigniew Kowalski, Radosław Kowalczyk, Tomasz Łuba, Paweł Sędrowski, Cezary Antolak, Albert Rydzewski. Być może wraz z ŁKS-em wyleci też przymierzany do gry w Łomży jakiś zawodnik z Koszalina. A na miejscu w barwach łomżan zagrają jeszcze byli piłkarze ŁKS-u przebywający obecnie w Stanach Zjednoczonych: Adam Kamiński i Łukasz Kopacz.
- Może na miejscu jakiś z zawodników wpadnie nam w oko i wróci z nami - przypuszcza Makowiecki. - Mimo wszystko mam nadzieję, że nie będzie to tylko wyjazd turystyczny, ale będzie z niego też jakiś pożytek sportowy. Chociaż oczywiście nie będziemy tylko trenować, ale też zwiedzać.
Właściwe przygotowania do sezonu łomżanie rozpoczną po powrocie z USA 6 lipca. Jednak ciągle nie wiadomo, w jakim składzie. Z klubu odeszli już, o czym informowaliśmy wcześniej: Krzysztof Strugarek, Łukasz Jasiński, Michał Rozkiwtalski, Taras Szamszorik, Mirosław Goliński i Iwo Zubrzycki. Z podobnym zamiarem nosi się też kilku innych zawodników. Na testy do zdobywcy Pucharu Polski z Grodziska Wielkopolskiego wybiera się Strózik, a do II-ligowej Polonii Warszawa Damian Świerblewski.
- Dostałem zaproszenie na testy i mam zagrać w jakimś sparingu, a jak to się wszystko potoczy, to zobaczymy - mówi Strózik. - Na pewno nie boję się rywalizacji i będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony.
Klub zapewne opuści też dwóch najbardziej doświadczonych zawodników: Kowalski i Jacek Dąbrowski.
- Na pewno będzie problem z pozyskaniem nowych zawodników, ale ja jestem optymistą - stwierdza trener Makowiecki. - Jeżeli odeszliby Kowalski z Dąbrowskim, to w ich miejsce chciałbym pozyskać z trzech doświadczonych piłkarzy. Ponadto będziemy chcieli, aby dołączyli do nas młodzi perspektywiczni gracze. Chociaż niestety może być z tym pewien problem, ponieważ tworzą się rozgrywki młodej ekstraklasy i kluby I-ligowe niechętnie będą oddawać młodych piłkarzy. Ale nie załamujemy się, jest sporo ciekawych zawodników w III i IV ligach i tam będziemy szukać. Po powrocie z USA zaczniemy sprawdzać kolejnych piłkarzy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę