Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Budowa zatrzymana zasadnie...

Główne zdjęcie
budowa supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Alei Piłsudskiego

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie wojewody podlaskiego, o wszczęciu postępowanie w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji prezydenta Łomży na podstawie której prowadzona jest budowa supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Alei Piłsudskiego. W opinii urzędników wojewody przy wydawaniu pozwolenia na budowę doszło do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket ma bowiem halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo. Opinię urzędników wojewody podzielił GINB, do którego odwołał się inwestor.

 
Urząd Wojewódzki sprawą budowy nowego supermarketu w Łomży zajęli się w lutym. Wówczas, ze względu na łagodną zimę prace trwały pełną parą...  Po przeanalizowaniu dokumentacji na podstawie której prowadzona była budowa szef oddziału nie miał wątpliwości, że doszło do naruszenia prawa... Zgodnie z przepisami hala sprzedaży w supermarkecie nie powinna przekraczać 2 tys m.kw., tymczasem w tym obiekcie była znacznie – ok. 800 m.kw. - większa. W supermarkecie tym zaprojektowano bowiem ściankę ażurową którą z dużej hali sprzedaży wydzielono tzw. „wystawkę” i ciąg komunikacyjny. Zdaniem Jacka Mieszkowskiego kierownika oddziału Administracji Architektoniczno- Budowlanej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży „ta ażurowa ścianka to raczej zabieg, który formalnie miałby problem rozwiązać, ale faktycznie  niczego nie zmienia”. Tymczasem na tak podzieloną halę „pozwolenie na budowę” wydał prezydent Łomży.  Stąd wszczęcie postępowania którego celem byłoby doprowadzenie do stwierdzenia jej nieważności.
Na takie rozstrzygnięcie urzędników wojewody poskarżył się inwestor. Przez kilka miesięcy  pracownicy Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w Warszawie badali sprawę, a 31 maja GINB uznał, że pracownicy Oddziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej  urzędu wojewódzkiego mieli rację... i że podpisana przez prezydenta decyzja, jako niezgodna z prawem, powinna zostać unieważniona. Dokonać tego ma wojewoda podlaski poprzez Oddział Administracji Architektoniczno- Budowlanej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodajmy, że w połowie marca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży zatrzymał prace na budowie. Wykonawcy dozwolono jedynie na wykonywanie robót zabezpieczających.

   zobacz: Zatrzymać tę budowę!


 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę