Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńscy rycerze walczą o legnicki zamek

Bronią zamku przed najazdem Mongołów, wcześniej walczyli o niemieckie miasto Luca. Rycerze z Podlasia wolne dni wykorzystują na spotkania na polu bitwy z innymi fanami średniowiecznej historii. W Niemczech brali udział w rekonstrukcji bitwy pod Lucą z 1306 roku jako część oddziału Margrabiego. Jak mówi Krzysztof Babiński z Bractwa Świętego Krzysztofa z Łomży, zaskoczył ich niski poziom rekonstrukcji. W Polsce najważniejsze jest wierne odtworzenie historii - tam zabawa. Widać to także na polu bitwy. Uzbrojenie i sposób walki polskich rycerzy zdziwiły Niemców, którzy nie przykładają wielkiej wagi np. do sposobu wykonania zbroi.

Wiele z nich to po prostu zabawki, w przeciwieństwie do polskich, które zostały wykonane według średniowiecznych metod. Teraz podlascy rycerze walczą w Legnicy. Biorą udział w rekonstrukcji bitwy o legnicki zamek, kiedy próbowali go zdobyć Mongołowie. Podobne bitwy rycerze z bractwa chcą organizować w Łomży. Dlatego powołali stowarzyszenie, które buduje gród średniowieczny.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę