Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pielęgniarki walczą o wyższe pensje

Planujemy demonstracje, żeby walczyć o podwyżki mówią pielęgniarki. Chcą demonstrować na ulicach Warszawy 19 czerwca . Domagają się większych nakładów na służbę zdrowia i wyższych zarobków. Nasze pensje powinny zaczynać się od 3 tysięcy złotych, chcemy też, żeby szpitale miały więcej pieniędzy na niezbędny sprzęt - mówi Marzena Odachowska przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Protestują także przeciwko dyrektywie unijnej. Daje ona pielęgniarkom, które ukończyły licea zawodowe prawo do ubiegania się na terenie krajów Unii jedynie o gorzej płatną pracę w charakterze asystentki pielęgniarskiej. Ukończenie szkoły podyplomowej, która daje wymagane przez dyrektywę uprawnienia, wiąże się dla pielęgniarek z dodatkowymi kosztami. Problem nie dotyczy pielęgniarek z innych nowych krajów unii, takich jak Czechy czy Łotwa. Protest pielęgniarek nie jest częścią strajku lekarzy chociaż część postulatów jest taka sama. Jak mówi Marzena Odachowska ostatnio pensje pielęgniarek wzrosły ale był to wzrost bardzo mały. A ich wynagrodzenia są dalej zbyt niskie w porównaniu z ich umiejętnościami i odpowiedzialnością jaką ponoszą.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę