Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

NIEPEŁNOSPRAWNI W DROZDOWIE

Muzeum Przyrody w Drozdowie było celem wycieczki, w której uczestniczyli niepełnosprawni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie. W dniach 29 i 30 maja 2007 r. uczestnicy WTZ mieli szansę na zdobycie nowej wiedzy, relaks, a także doskonalenie umiejętności w ramach treningu ekonomicznego.

Pod czujnym okiem terapeutów uczestnicy  kupili bilety u kierowcy MPK , by następnie samodzielnie je skasować.Po dotarciu do Drozdowa pierwszym naszym przystankiem było Muzeum Przyrodnicze w którym również samodzielnie zakupili bilety wstępu.  Zwiedzając wystawę wraz  z przewodnikiem,  obejrzeliśmy wystawę „Bursztynowy mikrokosmos w fotografii Janusza Kupryjanowicza” oraz dowiedzieliśmy się o etapach powstawania bursztynów. Dzięki stałej  ekspozycji prezentującej  przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy zapoznaliśmy się z wyjątkowością i wielością gatunków roślin i zwierząt, a w „Salonie dworskim” poznaliśmy historię Drozdowa.  W zielonym parku otaczającym dwór Lutosławskich  wysłuchaliśmy  koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Łomży.  Po takiej porcji wrażeń , w  wiosennej aurze, drugie śniadanie smakowało wyjątkowo dobrze.Kolejnym etapem wycieczki był spacer krajoznawczy po Drozdowie. Przyjrzeliśmy się  neoromańskiej architekturze kościoła oraz Kaplicy Lutosławskich na miejscowym cmentarzu. Nasz pobyt  upamiętniają zdjęcia oraz drobne pamiątki zakupione przez uczestników w muzealnym sklepiku. Pełni wrażeń wróciliśmy do WTZ, by wymienić się spostrzeżeniami. Elżbieta Sternicka
Zbigniew Biernacki
cz, 31 maja 2007 10:15
Data ostatniej edycji: pon, 04 czerwca 2007 10:07:33

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę