Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Jubileusz „siódemki”

Główne zdjęcie
Dyrektor szkoły Halina Szeligowska i prezydent Łomży odsłaniają pamiątkową tablicę

Odsłonięciem pamiątkowej tablicy w holu szkoły łomżyńska „siódemka” rozpoczęła świętowanie jubileuszu 50-lecia. Na tablicy umieszczono maksymę Adama Mickiewicza - patrona szkoły - „Ojczyzna, Nauka, Cnota”, które jak podkreśla Halina Szeligowska dyrektor szkoły kierują pracą jej nauczycieli. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza rozpoczęła działalność 1 września 1957 roku. Na uroczystości jubileuszowe „siódemki” licznie przybyli związani z nią - na przestrzeni dziesięcioleci – nauczyciele, pracownicy, uczniowie i przyjaciele...

Zespół muzyki dawnej Voci Unite
Zespół muzyki dawnej Voci Unite
Przewodniczący Rady Rodziców Michał Zalewski
Przewodniczący Rady Rodziców Michał Zalewski
sala gimnastyczna pełna zaproszonych gości
sala gimnastyczna pełna zaproszonych gości
poprzebierani uczniowie szkoły
poprzebierani uczniowie szkoły
Zamontowaną w głównym holu szkoły, tuż pod popiersiem Adama Mickiewicza, jubileuszową tablicę odsłonili wspólnie prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i dyrektor szkoły. Tablicę pobłogosławił ks prałat Jerzy Abramowicz, po czym wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie kontynuowano szkolne uroczystości jubileuszowe. Przypominając pokrótce 50. letnią historię szkoły jej dyrektor wskazała najważniejsze daty i wydarzenia.
- Pół wieku funkcjonowania szkoły to dużo. Aczkolwiek kiedy jest się w niej na co dzień, to tego nie widać. Szkoła ciągle się odmładza nowymi uczniami. Ciągle tętni życiem i tryska młodzieńczą radością – podkreślała Halina Szeligowska. Dyrektor szkoły mówiła też jest z nią związana nie tylko zawodowo.
- Tu rozpoczynałam naukę. Tu uczyła moja mama. Tu uczą się moje dzieci – dodawała.
Wieloletni dyrektor „siódemki” Ryszard Żbikowski podkreślał, że jest to najlepsza podstawówka w mieście. O jej sile jego zdaniem świadczą nauczyciele „zwarta, wyspecjalizowana i kompetentna kadra dla której dobro dziecka jest najważniejsze”, wysokie oceny pracy udzielane przez lata , a ostatni także bardzo dobre wyniki egzaminów szóstoklasisty, a także pozaszkolne sukcesy jej uczniów i nauczycieli. Były dyrektor, który szkołą kierował przez 24 lata, zwracał uwagę, że o uznaniu „siódemki” wśród mieszkańców najlepiej świadczy fakt, że aż 40% uczniów szkoły pochodzi z poza rejonu nauczania.
- W tej szkole od uczniów wymaga się sporo, uczy konsekwentnie i stąd sukcesy dzieci które nas rodziców cieszą najbardziej – podsumował Michał Zalewski przewodniczący Rady Rodziców SP nr 7.       
Gratulując jubileuszu prezydent miasta Jerzy Brzeziński podkreślał, że jest to powodem dumy całej społeczności, a poseł Lech Kołakowski – absolwent „siódemki” rocznik 1978 – zwracał uwagę, że przez 30 lat szkoła niewiele się zmieniła... i apelował do prezydenta o hojniejsze wsparcie finansowe placówki.

Na zakończenie piątkowych uroczystości jubileuszowych zaproszeni goście obejrzeli przygotowane przez uczniów przedstawienie „Uczta w Soplicowie”. To oparta na motywach „Pana Tadeusza”, przyprawiona odrobiną humoru, rzecz o polskich obyczajach, smakach i miłości nawiązująca do postaci patrona placówki Adama Mickiewicza.

W sobotę i w niedzielę ciąg dalszy jubileuszowego świętowania na które „siódemka” zaprasza wszystkich mieszkańców Łomży. Od 10 do 13 będzie można obejrzeć wystawy i powspominać dawne lata nauki...  Obchody jubileuszu 50-cio lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży zakończy w niedzielny poranek Msza święta w sprawowana Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w intencji szkoły jej pracowników i uczniów. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę