Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Żydowska gmina z Warszawy chce zwrotu nieruchomości w Radziłowie.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce z Warszawy razem Gminą Wyznaniową Żydowską upomniały się o nieruchomość położoną w Radziłowie przy ulicy Gęsiej. Jacek Kuberski, rzecznik prasowy fundacji potwierdził, że Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich przy MSWiA zawiadomiła wnioskodawcę i przedstawicieli Skarbu Państwa, do którego ta nieruchomość obecnie należy o terminie rozprawy w sprawie wniosku Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie o przeniesienie własności nieruchomości. Jacek Kuberski poinformował, że nieruchomość ta jest zabudowana budynkiem, będącym przed wojną łaźnią rytualną.

Na tę okoliczność wnioskodawca przedstawił komisji dokumenty potwierdzające własność: dokument z Urzędu Likwidacyjnego, dokumenty zasiedzeniowe tj. postanowienie Sądu Rejonowego w Grajewie z dnia 20.01.1959 r. stwierdzającego przejęcie tej nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa po byłej gminie żydowskiej oraz dokumenty archiwalne - urzędowe, potwierdzające lokalizację, funkcje oraz dane aktualne, tj. wypis z rejestru gruntów oraz mapę ewidencyjną. Robert Ziemkiewicz, wójt gminy Radziłów nie widzi przeszkód w oddaniu nieruchomości gminie żydowskiej. Twierdzi, ze gminie odpadnie kłopot rozbiórki ruin, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, a szczególnie dzieci. Termin rozprawy komisja wyznaczyła na 30 maja tego roku w swojej siedzibie przy ulicy Domaniewskiej 36 w Warszawie
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę