Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Nawałnica siała zniszczenie

Główne zdjęcie
fot. KW PSP w Białymstoku

W piątek 11 maja około godz. 17:00 nad terenem województwa podlaskiego przeszły gwałtowne burze połączone z bardzo silnymi wiatrami. Pierwsze zgłoszenia o szkodach wynikłych z nawałnicy zaczęły napływać z powiatów wysokomazowieckiego i łomżyńskiego. Do godziny 22:00 strażacy w wojewodzie podlaskim interweniowali usuwając skutki burzy już blisko 220 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach białostockim, sokólskim, łomżyńskim i suwalskim. W Suwałkach walące się w skutek silnych podmuchów wiatru rusztowanie zraniło dwie osoby. Padające drzewo przygniotło też mężczyznę w miejscowości Siekierka (powiat sokólski) trafił on do szpitala.


Silna nawałnica, w samym tylko powiecie sokólskim, uszkodziła około 40 budynków mieszkalnych oraz 70 budynków gospodarczych. Najpoważniejsza sytuacja jest w miejscowościach Chodorówka Stara (powiat sokólski) gdzie zostało uszkodzonych 31 budynków (9 mieszkalnych i 22 gospodarcze) oraz w miejscowości Kopciówka (26 budynków mieszkalnych i 44 gospodarcze). Jeden z nich (budynek mieszkalny drewniany na który zwalił się konar dębu) ma uszkodzoną konstrukcje nośną.

Nawałnica uszkodziła poważnie linie energetyczne czego skutkiem jest brak prądu w dużej części powiatu sokólskiego i monieckiego a także w niektórych miejscowościach powiatu białostockiego, hajnowskiego, łomżyńskiego oraz grajewskiego.

    zobacz też: Wichura powaliła dziesiątki drzew

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę