Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Wichura powaliła dziesiątki drzew

Pięć ogromnych drzew zostało powalonych na drodze Łomża – Zambrów - zaledwie 2,5 km. od granic miasta. Jedno ze złamanych drzew spadło tuż przed daewoo lanosem. Samochód uderzył w pień powalonego drzewa. Na szczęście nikt z jadących tym samochodem nie ucierpiał. Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży podaje, że w regionie powalonych jest kilkadziesiąt drzew. Strażacy odebrali ok. 25 zgłoszeń. W niektórych przypadkach - tak jak na drodze Łomża - Zambrów - dotyczą one kilku przewróconych drzew. Część z drzew upadając zerwało bądź uszkodziło linie energetyczne.

Jednym z pierwszych łomżan poszkodowanych przez wichurę był właściciel niebieskiej skody fabia. Na zaparkowany przy ul. Dwornej samochód spadł konar z jednego z drzew rosnących wokół Katedry.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że w województwie  podlaskim w godzinach wieczornych i nocnych prognozowany jest dość silny wiatr z kierunków zachodnich. Wichurze mogą towarzyszyć też przelotne opady deszczu, a nawet burze, w czasie których lokalnie może padać bardzo intensywnie. Prędkość wiatru w porywach może dochodzić do 80 - 90 km/h. Pogoda ma się unormować w sobotę rano.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę