Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

V Konkurs Poetycki im. Jana Kulki rozstrzygnięty.

Adrian Marczak z Konina – autorem najlepszego wiersza wśród nadesłanych na V Konkurs Poetycki im. Jana Kulki. Znamy już wszystkich 6-ciu laureatów konkursu. W Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbyło się podsumowanie poetyckiego współzawodnictwa. W tym roku do organizatorów wpłynęły aż 83-y zestawy wierszy napisanych przez autorów z całej Polski. Po ich przeczytaniu jury w składzie: Barbara Kulka, Andrzej Zaniewski i Wojciech Kas zdecydowało o podziale nagród.

Werdykt odczytał przewodniczący jury Andrzej Zaniewski. Nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymał Adrian Marczak z Konina, tysiąc złotych przypadło Gwidonowi Wasielewskiemu z Gdańska, po pięćset złotych otrzymali Rafał Jaworski z Tych i Sławomir zakrzewski z Krzyżanowic. Nagrodą w wysokości 300 złotych uhonorowano ponadto Łukasza Gamrota z Ćwiklic koło Pszczyny, a Lech Lament z Turku otrzymał ostatnią przewidzianą regulaminem nagrodę w wysokości 200 zł.
Po ogłoszeniu wyników laureat najwyższej nagrody -Adrian Marczak odczytał swój wiersz zatytułowany „ Ile masz lat”.
Dodajmy, że Jan Kulka, któremu od pięciu lat jest poświęcony rozgrywany w Łomży konkurs poetycki urodził się w Katowicach. W pierwszym okresie życia był związany ze Śląskiem i właśnie tam miał miejsce jego debiut poetycki. W 1977 r. z powodów zdrowotnych przyjechał do Łomży. Był tu organizatorem życia kulturalnego i literackiego m.in. Łomżyńskich Dni Literatury i Dialogów o sztuce. W 1978 r. założył Łomżyński Klub Literacki i został jego prezesem. W latach 1980–1984 redagował: „Łomżyńskie Zeszyty Literackie”. Był organizatorem licznych sesji m.in. w 1981 roku poświęconej twórczości Czesława Miłosza „Być poetą”. Zmarł w Łomży 30 grudnia 2000 roku .
210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę