Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Jak Dawid z Goliatem...

Główne zdjęcie
tak wyglądał sektor łomżan podczas meczu Jaga - ŁKS (Białystok 3.09.2006)

„Tutaj wygramy z Jagiellonią Białystok – obiecuje to wam” - mówił przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek trener ŁKS-u Łomża Czesław Jakołcewicz. Dziś będzie okazja aby spełnić tą zapowiedź. O godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Zjazd rozpocznie się mecz ŁKS-u Browar Łomża z Jagiellonią Białystok. Na drugoligowe derby podlaskiego szykują się piłkarze, kibice i policjanci, których dziś w Łomży będzie wyjątkowo dużo.


Jesienny pojedynek obu drużyn był bardzo zacięty i niewiele zabrakło aby w Białymstoku wygrali łomżanie, którzy po pierwszej ołowie meczu mieli dwupunktową przewagę nad Jagą. Niestety w końcówce spotkania białostocczanie wyrwali im zwycięstwo... Teraz piłkarze i trener liczą, że podczas meczu zarobią trzy punkty, tym bardziej, że cały stadion ma być w biało-czerwonych barwach. Gorący doping kibiców jest jak 12 zawodnik na boisku i tym razem będzie on grał po stronie Łomży.
Choć Jagiellonia Białystok jest w tabeli drugoligowych rozgrywek zdecydowanie wyżej niż ŁKS Łomża trener i piłkarze są przekonani, że można ją ograć.   
- Na początku rundy wiosennej pokazaliśmy, że umiemy grać przeciwko takim zawodnikom. Naszą bronią będzie ofiarność, agresją i gra do ostatnich minut. Będzie to ciężki mecz, ale mimo to jestem optymistą - mówi Czesław Jakołcewicz.

Niestety po ostatnim meczu z pierwszej jedenastki ŁKS-u odpadł Maxwella Kalu. W meczu z Jagą nie zagra także Łukasz Jasiński i Iwo Zubrzycki, ale powraca Zbigniew Kowalski.

Do meczu gotowi są także policjanci.
- Takich zastępów policji w Łomży jeszcze nie widziano – mówią osoby odpowiedzialni za bezpieczeństwo w mieście. Przed meczem maja tu ściągnąć oddziały prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białegostoku, a także policjanci z innych komend powiatowych.
- To mecz o podwyższonym ryzyku – mówi Krzysztof Leończak rzecznik prasowy łomżyńskiej policji.
Policja apeluje także do kierowców aby po południu omijali ulicę Zjazd. Utrudnienia w ruchu mogą tu potrwać nawet kilka godzin stąd sugestia by, korzystać z „nowego” mostu w ulicy Sikorskiego.
Zwraca się także z prośbą do kibiców, którzy zwykli przyjeżdżać w okolice stadionu własnymi samochodami, aby tym razem pozostawili je nieco dalej...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę