Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Z ministerstwa na kulturę

170 tysięcy złotych otrzymają łomżyńskie placówki kulturalne na konkretne działania w ramach tzw. programów operacyjnych ogłoszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród imprez, które wesprze ministerstwo znalazły się m.in. XIV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Na ten cel instytucja otrzymał 40 tys zł.


Ta placówka otrzymał także dotację na warsztaty artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża". Tę inicjatywę ROK-u ministerstwo wsparło kwotą 20 tys zł. Poza tym na pieniądze z ministerstwa kultury może liczyć także Muzeum Przyrody w Drozdowie. Na przedsięwzięcie o nazwie „Odcienie twórczości w dworskim salonie” otrzymało ono dotację w wysokości 15 tys zł. Na liście zaakceptowanych przez ministerstwo projektów znalazł się także projekt zgłoszony przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "STOPKA" w Łomży. STOPKA otrzyma 25 tys zł na XVIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera.
Z ministerialnym wsparciem odbędzie się także XX Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA.  Teatr Lalki i Aktora w Łomży na jego organizację otrzymał 70 tys zł.
Dodajmy, że w skali województwa podlaskiego ministerstwo kultury zaakceptowało aż 44 projekty na łączną wartość ponad 3 mln zł. W ubiegłym roku zarówno ilość projektów jak i ich wartość była o połowę mniejsza.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę