Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

2 tys. łomżyńskich podPiSów

Podlaskie PiS zebrało wymagane prawem ponad 47 tysięcy podpisów pod wnioskiem mieszkańców województwa o referendum lokalne w sprawie obwodnicy Augustowa - poinformował Mariusz Kamiński, sekretarz zarządu okręgowego PiS w Białymstoku. - W śród nich jest nieco ponad 2 tysiące podpisów dostarczonych przez łomżyńskich działaczy partii – mówi Kamiński. - Podpisy zbieraliśmy przez nasze struktury terenowe – tłumaczy Marek Olbryś pełnomocnik powiatowy PiS w powiecie łomżyńskim.

Referendum wojewódzkie ma się odbyć 20 maja razem z wyborami do sejmiku województwa. Proponowane przez PiS pytanie brzmi: „Czy jesteś za budową obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 na podstawie projektu uzgodnionego przez ministra środowiska i zatwierdzonego przez wojewodę podlaskiego?”
PiS proponuje, jako ewentualne drugie, pytanie dotyczące także innych inwestycji drogowych w regionie, również przechodzących przez tereny chronione programem Natura 2000.

Łomżanie podpisy za referendum w sprawie obwodnicy Augustowa zawieźli do Białegostoku w środę. Kamiński tłumaczy, że w porównaniu z innymi miastami, 2 tysiące podpisów to mało, ale łomżyńskie struktury partii i tak wywiązały się z realizacji postawionego przed nimi zadania. Właśnie tyle wynosił limit, który ustalono dla działaczy łomżyńskiego PiS.    
Łomżanie podpisy zbierali po cichu, bez nagłaśniania akcji, bo „Łomża jest przeciwko, a nie dało załatwić aby tu podpisów nie zbierać” – tłumaczą lokalni działacze partii.    

Zebrane podpisy trafią teraz do zarządzającego województwem Jarosława Schabieńskiego (członka PiS), który formalnie jako, marszałek, zarząd i sejmik województwa jednoosobowo zdecyduje czy referendum przeprowadzić (czy też nie?).
Koszt referendum wyniesie około 2,5 – 3 mln zł. Będzie pokryty z budżetu samorządu województwa podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę