Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 01 grudnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok

Zebrany materiał dowodowy nie potwierdza zeznań lekarza w sprawie afery BSK

"Nie ma żadnych podstaw, by przedstawić komuś zarzuty w związku ze śledztwem o rzekomym zabijaniu ludzi w Szpitalu Klinicznym w Białymstoku" - mówi rzecznik prokuratury Okręgowej w Białymstoku Adam Kozub. Dodaje, że zebrany materiał dowodowy nie potwierdza zarzutów lekarza, który zeznał w prokuraturze i w wywiadzie dla Gazety Polskiej powiedział, że na oddziale anestezjologicznym PSK dochodziło do usypiania pacjentów, którym potem pobierano narządy do przeszczepów. Do tego mógł być używany thiopental – lek stosowany przez anestezjologów - tak napisała Gazeta Polska.

Dwóch białostockich lekarzy złożyło zeznania w grudniu 2005 roku w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie. Ta przekazała sprawę Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku we wrześniu ubiegłego roku. "Publikacja Gazety Polskiej zaszkodzi przede wszystkim pacjentom" - mówi dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Bogusław Poniatowski. Problem transplantacji będzie teraz odsuwany na dalszy plan,podobnie jak to się stało po aferze wokół Szpitala MSWiA w Warszawie" -tłumaczy dyrektor. Osoba, która rozmawiała z Gazetą Polską i złożyła zeznania w prokuraturze to najprawdopodobniej zwolniony z pracy w PSK, Wojciech S. podejrzany o organizację akcji, mającej wykazać, że kardiochirurg doktor Tomasz Hirnle z tego samego szpitala przyjmuje łapówki. Tę sprawę wyjaśnia krakowska prokuratura. Telewizja TVN 24 podała, że minister zdrowia Zbigniew Religa powołał specjalny zespół do zbadania sprawy opisanej przez Gazetę Polską.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę