Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Zasypują drogę?

Pod koniec stycznia, przy ogólnym zadziwieniu, wybudowano wjazd do „nowego supermarketu” na przejściu dla pieszych i na wprost wejścia do Centrum Katolickiego. Jak wówczas zapowiadało biuro prasowe ratusza „na dniach” pasy drogowe miały być zdarte i przemalowane w lepsze miejsce - kilkanaście metrów dalej. Teraz – po siedmiu tygodniach, od rozpoczęcia tej drogowej inwestycji – i po wielu protestach m.in. Rady Rodziców pobliskiej szkoły podstawowej, felerny wjazd jest zasypywany... (?)

Nie wiadomo czy zasypywanie wjazdu to próba kompromisu wobec wszczęcia przez wojewodę podlaskiego postępowania w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji na podstawie której prowadzona jest budowa supermarketu przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i ul. Zawadzkiej w Łomży. W opinii urzędników wojewody przy wydawaniu przez władze miasta pozwolenia na budowę doszło do rażącego naruszenia prawa. Budowany supermarket ma halę sprzedaży o ok. 800 m.kw. większą niż dopuszcza prawo.
 
Przypomnijmy sprawa wyszła na jaw gdy jeden z członków Rady Rodziców przy SP nr 10 w Łomży zaniepokojony budowaniem drogi wjazdowej do supermarketu vis a vis Centrum Katolickiego, zgłosił się do Oddziału Administracji Architektoniczno - Budowlanej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży z prośbą o zbadanie tej sprawy. W jego ocenie takie usytuowanie ruchliwej drogi może powodować realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia dzieci uczęszczających do szkoły i odwiedzających Centrum Katolickie.     

    zobacz też:
    * Skrzyżowanie na pasach

    * Zatrzymać tę budowę!

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę