Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Zobacz pierwszą „jedenastkę” Łomży

W czwartek wieczorem oficjalnie łomżyńskim kibicom zostanie zaprezentowany pierwszy zespół ŁKS Browar Łomża. Drugoligowa drużyna w zimowej przerwie rozgrywek przeszła gruntowna przebudowę. Z ŁKS-u odeszło kilku podstawowych graczy, ale w ich miejsce przyszli nowi... Działacze klubu zapowiadają, że choć drużyna się zmienia cel pozostaje ten sam – utrzymać się w drugiej lidze piłkarskiej.

Póki co sytuacja nie wygląda najlepiej. Debiutujący na zapleczu ekstraklasy piłkarskiej ŁKS Łomża jest jednym z najsłabszych zespołów w lidze. Po jesiennej rundzie rozgrywek zajmuje przedostatnie miejsce...
Czy wiosną będzie lepiej?
- Straty do odrobienia nie są duże. Jestem optymistą i wierzę, że ten młody zespół jest w stanie zrealizować ten cel. Gdyby udało się utrzymać bez konieczności gry w barażach byłoby jeszcze piękniej - powiedział szkoleniowiec zespołu z Łomży Czesław Jakołcewicz.
Wiosną ŁKS ma zagrać aż dziesięć meczów na własnym stadionie.
- To naprawdę spory atut, który mam nadzieję, że pomoże na w walce o utrzymanie się w drugiej lidze - podkreśla trener.

Kolejną zmianą na lepsze jest budżet. Jak zapewniają działacze klubu udało się go zamknąć przez rozgrywkami. Głównym sponsorem zespołu jest Browar Łomża, który na ten cel wyłoży około 400 tys zł. Browar jest głównym, ale nie jedynym sponsorem. Ok. 300 tys. to planowane dofinansowanie z urzędu miasta i od innych sponsorów, a kolejne 300 tys. powinno wpłynąć ze sprzedaży biletów na mecze.

W przerwie zimowej doszło w drużynie do sporych roszad kadrowych. Zespół opuścili Rafał Bałecki i Mariusz Marczak (obaj przeszli Jagiellonia Białystok), Piotr Gawlik (Pelikan Łowicz), Paweł Głowacki (Górnik Łęczna), Krzysztof Janicki (Odra Opole), Marcin Grabowski (Znicz Pruszków), Maciej Lesisz (Radomiak Radom), Andrzej Rybski (Górnik Polkowice), Grzegorz Sobiech (Rodło Kwidzyń), Piotr Petasz (Wisła Płock).

Łomżyński klub pozyskał natomiast dwóch piłkarzy z rezerw Lecha Poznań - Krzysztofa Strugarka i Mirosława Golińskiego, Maxwella Kalu z Odry Opole, Przemysława Mądrego z Górnika Polkowice, Piotra Ogrodowicza ze Stali Głowno oraz Damiana Świerblewskiego z Widzewa Łódź. Bliski przejścia do ŁKS jest Maciej Truszczyński z Zawiszy Bydgoszcz.


Pierwszy mecz ligowy dopiero za 10 dni. Natomiast już w czwartek spotkanie kibiców z zespołem połączone z prezentacją „pierwszej” drużyny. Odbędzie się ono o godzinie 17.00 w kompleksie hotelowo-gastronomicznym LABIRYNT przy ul. Sikorskiego w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę