Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lutego 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.gazeta.pl

Plany beniaminka trzeciej ligi ŁKS-u Łomża

Z nowym prezesem i kilkoma solidnymi wzmocnieniami próg trzeciej ligi chce przekroczyć ŁKS Łomża. - Awans to zasługa przeobrażeń w klubie, a także pracy konkretnych ludzi - mówi Tadeusz Gaszyński, trener łomżan Zdaniem trenera Gaszyńskiego trzecioligowy awans piłkarzy ŁKS-u był wypadkową zmian, jakie zaszły w klubie.

- Od prezesa Krzysztofa Lędzioszka otrzymałem duży kredyt zaufania - opowiada trener ŁKS-u. - W klubie wydzielono dwa obszary, za sprawy sportowe odpowiadałem ja, z kolei za organizację prezes. Mieliśmy też solidne wsparcie finansowe i sprzętowe od sponsora, czyli łomżyńskiego browaru. Dzięki temu warunki do pracy były komfortowe. Na sukces zapracowali też moi asystenci, a zarazem piłkarze: Zbyszek Kowalski i Adam Kamiński, na boisku to oni kierowali drużyną. W tym składzie personalnym możemy dużo zdziałać też w trzeciej lidze, bo fundamenty klubu są solidne.

Tę opinię potwierdza prezes, mający spory wkład w sukces piłkarzy.

- Organizacyjnie jesteśmy przygotowani do gry w trzeciej lidze - mówi prezes Lędzioszek. - Cały sezon nad tym pracowaliśmy. Mamy pewne braki, korzystamy jednak z doświadczeń trenera Gaszyńskiego.

Zarządowi klubu udało się przekonać do dalszej współpracy Browar Łomża, a także pozyskać mniejsze, ale liczniejsze grono okolicznych firm.

- W sumie planowany na następny sezon budżet mamy pokryty w 60 procentach - dodaje prezes ŁKS-u. - Ma być co najmniej dwukrotnie większy od czwartoligowego, a ten w naszym klubie był i tak bardzo wysoki. Wzrost kosztów będzie się wiązał z przebudową drużyny, bo aby podnieść poziom sportowy, zamierzamy ściągnąć czterech-pięciu dobrych piłkarzy.

Wzmocnienia ŁKS-u mają być na tyle poważne, aby pozwalały myśleć o zupełnie innych celach, niż utrzymanie się w trzeciej lidze. Klub jest po pierwszych rozmowach z nowymi piłkarzami.

- Nie mogę zdradzić nazwisk, myślimy o dwóch pomocnikach, dobrym napastniku, a także obrońcy i być może bramkarzu - wylicza trener Gaszyński. - Aby podnieść poziom sportowy, muszą być spełnione dwa warunki. Po pierwsze, musi zwiększyć się liczba i jakość treningów, po drugie, konieczne są wzmocnienia. Jestem zwolennikiem rywalizacji w drużynie, to korzystne dla zawodników. Moim celem będzie utrzymanie dotychczasowej kadry. Oczywiste jest jednak, że przy wzmocnieniach dla niektórych może zabraknąć miejsca.

Działacze łomżyńskiego klubu chcą uniknąć błędów Mlekovity Wysokie Mazowieckie i Hetmana Białystok, którym przypadła jednosezonowa rola statystów w trzecioligowych zmaganiach.

- Transfery muszą być trafione, dlatego zwracamy na nie sporą uwagę - dodaje trener Gaszyński. - Bardzo ważne jest mentalne przestawienie się na grę w trzeciej lidze, część z moich podopiecznych na tym poziomie wystąpi pierwszy raz.

Roszady w drużynie zostaną połączone ze zmianami we władzach ŁKS-u, do których dojdzie na lipcowym walnym zgromadzeniu członków klubu. Z zamiarem rezygnacji z zajmowanego stanowiska nosi się prezes Lędzioszek.

- Muszę się leczyć, poza tym mam własny biznes, mogę zostać tylko członkiem zarządu - deklaruje. - We władzach powinni zasiąść przedstawiciele browaru i urzędu miasta, któremu chcielibyśmy zaproponować przekazanie całego ciężaru finansowania drużyn młodzieżowych. Tak skonstruowany zarząd będzie mógł sprawnie zarządzać klubem i pozyskiwać sponsorów. W klubie przeprowadzono konkurs na dyrektora, również w zakresie jego obowiązków byłoby pozyskiwanie środków od sponsorów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę