Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Nielegalna fabryka papierosów w Łomży na poseji szefa prokuratury

Prokuratura w Radomiu kontynuować będzie śledztwo w sprawie nielegalnej fabryki papierosów, zlikwidowanej w Łomży - poinformowano PAP w poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku, dotychczas zajmującej się tą sprawą. Sprawa została przekazana poza obszar działania białostockiej Prokuratury Apelacyjnej w związku z tym, że trzeba wyjaśnić wątek dotyczący jednego ze znanych łomżyńskich prokuratorów. Okazało się bowiem, że nielegalna wytwórnia znajdowała się na posesji należącej do niego i jego żony.

Jak poinformowała poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza", posesja należy do szefa Prokuratury Rejonowej w Łomży Jacka Cholewickiego. Tłumaczył on dziennikowi, że nieruchomością został "uszczęśliwiony" przez swego teścia pod koniec ubiegłego roku, a potem wydzierżawiła ją od prokuratura spółka teścia. Mężczyzna ten, znany w Łomży przedsiębiorca, jest jedną z dziewięciu osób zatrzymanych i aresztowanych w tej sprawie. Jak poinformował PAP w poniedziałek Janusz Kordulski, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, w związku z koniecznością wyjaśnienia tego wątku Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wystąpiła do apelacyjnej, a ta z kolei do Prokuratury Krajowej z wnioskiem o przekazanie postępowania poza białostocki okręg apelacyjny. "Chodzi o uniknięcie zarzutów braku bezstronności i obiektywizmu przy prowadzeniu sprawy przez prokuraturę okręgową i jej nadzorowaniu przez prokuraturę apelacyjną" - powiedział Kordulski. Sprawę dostała Prokuratura Apelacyjna w Lublinie i przekazała ją do Radomia. Równocześnie w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku prowadzone jest postępowanie służbowe w celu wyjaśnienia, czy nie doszło do uchybienia godności urzędu prokuratorskiego. Nielegalną fabrykę papierosów odkryto w Łomży w połowie maja. Według policji, międzynarodowa grupa przestępcza mogła w niej wyprodukować ponad 100 mln sztuk podrabianych papierosów. Zatrzymano dziewięć osób, którym postawiono zarzuty nielegalnego wyrobu papierosów, podrabiania znaków towarowych i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W grupie byli Łotysze, obywatele Armenii i Polacy, mieszkańcy Łomży. W hali nielegalnej wytwórni policjanci z białostockiego biura CBŚ zabezpieczyli m.in. kompletną linię produkcyjną, ponad 300 tys. sztuk papierosów dwóch marek oraz kilkanaście palet z tysiącami kartonów i opakowań. (PAP)


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę