Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlascy rolnicy wybierali dziś swoich delegatów do powiatowych izb rolniczych.

Podlascy rolnicy wybierali dziś swoich delegatów do powiatowych izb rolniczych. W Podlaskiem uprawnionych do głosowania w województwie było ponad trzysta tysięcy osób. Do 18-tej głosować mógł każdy kto ma przynajmniej ar ziemi i płaci podatek rolny. W małych gminach rolnicy wybierali tylko jednego delegata, w tych, w których jest powyżej czterech tysięcy hektarów rolniczej ziemi można było zagłosować na dwóch kandydatów.

Wybory do izb rolniczych są dwustopniowe. Kandydaci, którzy w tych wyborach dostaną najwięcej głosów zostaną delegatami do powiatowych izb rolniczych. Izby powiatowe wybierają dwóch rolników z każdego powiatu na delegatów do wojewódzkiej podlaskiej izby rolniczej. Dwudziestu ośmiu takich delegatów wybierze zarząd podlaskiej izby rolniczej, który będzie opiniował nowe przepisy dla rolników, organizował szkolenia i pomagał rolnikom w rozwiązywaniu zawodowych problemów. Wyniki wyborów ogłoszone zostaną za kilka dni.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę