Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaski Oddział NFZ prognozuje, że do Warszawy nie wrócą żadne pieniądze z naszego regionu

Żadne pieniądze nie powinny wrócić z Podlasia do centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak prognozuje dyrekcja Podlaskiego Oddziału NFZ. Jeszcze miesiąc temu do Warszawy mogło wrócić z naszego regionu 28 milionów złotych. Jak mówi rzecznik NFZ w Białymstoku Jan Mirucki, dzięki pewnym "posunięciom" jest szansa, że te pieniądze zostaną wykorzystane przez podlaskie placówki medyczne. Jest możliwe między innymi dzięki temu, że Podlaski NFZ zgodził się, żeby szpitale mogły przesuwać pieniądze między zakresami świadczeń medycznych: na przykład jeśli w danym szpitalu nie były wykorzystane pieniądze na ortopedii to można było je przeznaczyć na przykład na kardiologię, gdzie były nadwykonania i tych pieniędzy brakowało.

Ponadto NFZ uwzględnił zdecydowaną większość pozostałych wciąż nadwykonań, za które zapłacił ponad 11 milionów złotych. Ponad 7 i pół miliona trafiło do szpitali, 2 miliony na specjalistykę i ponad półtora miliona złotych na rehabilitację, psychiatrię i opiekę długoterminową. Kolejnym zabiegiem jaki zastosował Podlaski Oddział, jak mówi Jan Mirucki, było dodatkowe, aż trzyktrotne, aneksowanie umów ze świadczeniodawcami, by rozdysponować pozostałe pieniądze. 9 lutego w Warszawie odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej NFZ zamykające rok finansowy Funduszu. Wtedy będzie stuprocentowa pewność, że żadne pieniądze z Podlasia nie wrócą do centrali.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę