Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Kolędnicy w Łomży

Główne zdjęcie
fot. Adam Gardocki

Historie o Narodzeniu Pańskim i pieśni o Dzieciątku rozbrzmiewały przez ponad trzy godziny w Regionalnym Ośrodku Kultury podczas Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych. Wystąpiło 11 zespołów z powiatu łomżyńskiego.

fot. Adam Gardocki
fot. Adam Gardocki
fot. Adam Gardocki
fot. Adam Gardocki
fot. Adam Gardocki
fot. Adam Gardocki

W kategorii zespołów jasełkowych dwa równorzędne I miejsca zdobyły: Koło Teatralne Chochliki ze Szkoły Podstawowej w Sławcu za spektakl "Cała ziemia wita swego Zbawiciela" i Teatr Bez Nazwy z Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II w Łomży za spektakl "Jasełka". Trzy równorzędne II miejsca zajęły spektakle: "Cud w Betlejem" (grupa Iskierka ze Szkoły Podstawowe w Podgórzu), "Po kolędzie" (grupa Droga z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży) i "Jasełka 2006" (grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży). Dwa równorzędne III miejsca przypadły spektaklom: "Czwarty król" (Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży) i "A światło w ciemności świeci" (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowogrodzie).

Trzy I miejsca w kategorii zespołów kolędniczych zdobyły: "Z gwiazdą" - Zespół Śpiewaczy z Wizny, "Z gwiazdą" - Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej i "Herody" - Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej. Drugie miejsce za "Po kolędzie" zdobyło Koło Teatralne Chochlik (Szkoła Podstawowa w Sławcu).

Wszystkie biorące udział w przeglądzie zespoły kolędnicze będą reprezentować Powiat Łomżyński 28 stycznia 2007 r. na XXIV Wojewódzkim Spotkaniu Zespołów Kolędniczych w Hajnówce.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę