Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość za www.samorząd.pap.pl

Pisemne matury od 4 do 23 maja

Pisemne matury rozpoczną się 4 maja - pierwszego dnia odbędzie się egzamin z języka polskiego. Zakończą się 23 maja - tego dnia będą egzaminy z języków mniejszości narodowych oraz języka kaszubskiego - wynika z harmonogramu ogłoszonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W odróżnieniu od lat ubiegłych, kiedy wszystkie egzaminy pisemne rozpoczynały się rano, w tym roku część egzaminów odbędzie przed południem (początek o 9.00), a część po południu (początek o 14.00).
Zgodnie z harmonogramem, w drugim dniu matur pisemnych - 7 maja - przeprowadzony będzie egzamin z j. angielskiego. 8 maja odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie, 9 maja - z j. niemieckiego, 10 maja - z geografii, 11 maja - z biologii. Egzamin z matematyki odbędzie 14 maja, dzień później (15 maja) - z j. rosyjskiego, 16 maja - z chemii, 17 maja - z historii, 18 maja - z fizyki i astronomii, 21 maja - z francuskiego, a 22 maja - z informatyki. Wszystkie te egzaminy rozpoczną się rano (tak samo egzaminy z polskiego i języków mniejszości).
Po południu przeprowadzane będą egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez abiturientów; i tak 8 maja odbędzie się egzamin z historii sztuki, 9 maja - z j. włoskiego, 10 maja - z historii muzyki, 14 maja - z wiedzy o tańcu, 15 maja - z j. hiszpańskiego, 21 maja - z łaciny, greki, szwedzkiego, portugalskiego i słowackiego.
Egzaminy ustne mają się odbywać od 4 do 31 maja, zgodnie z harmonogramami ustalanymi w poszczególnych szkołach.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę