Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Oddział Dziecięcy po 2 latach przyjmuje pacjentów

Chory na zapalenie płuc 7-miesięczny chłopczyk jest pierwszym pacjentem Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Pediatria przez 2 lata miała zawieszenie działalności z powodu pandemii Covidu i odejścia zespołu lekarzy, aż dyrektorowi Jarosławowi Pokoleńczukowi udało się znaleźć i namówić na posadę koordynatora dr Martę Kuźmicz. Na powitanie specjalisty pediatry, onkologa i hematologa dziecięcego przyjechali wicemarszałkowie Markowie: Olbryś i Malinowski.

W sali konferencyjnej na 2. piętrze szpitala za stołem prezydialnym zasiedli we czworo, zabierając po kolei głos. Dyrektor Pokoleńczuk powiedział, że ma dobrą wiadomość: oddział znów przyjmuje pacjentów, których obecnie jest 6, z Łomży i okolic. Zespół lekarski tworzy 9-tka specjalistów: 4 w ordynacji dziennej, zaś 5 na dyżurach. Pediatria ma 25 łóżek i możliwość przebywania rodziców na oddziale z dziećmi, nawet gdy mają 18 lat. Dyrektor zapewniał, że mogą być ewentualne dostawki.

- Jestem szczęśliwy, że ten oddział wrócił do normalności - ucieszył się Marek Olbryś, dziękując za wsparcie starań o odwieszenie pediatrii Panu Malinowskiemu, a za znalezienie koordynatora Panu  Pokoleńczukowi. Obiecał, że Zarząd Województwa Podlaskiego wspomoże sprzętem Oddział "w miarę potrzeb i posiadanych środków". Pan Malinowski przypomniał, że łomżyński szpital dostał w 2021 roku 3 i pół miliona zł, a drugie tyle planowano na rok 2022, co z unijnymi projektami może w sumie dać nawet 7 mln 400 tys. zł. Do pracy na Oddziale powróciły wszystkie pielęgniarki, które przez 2 lata były delegowane do innych oddziałów. Pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Jankowska poinformowała, że zespół liczy teraz 15 pielęgniarek: 11 specjalistek pediatrii i 4 młodsze stażem.

W zwykłym roku 2019 na Oddziale Dziecięcym w Łomży miesięcznie leczono ok. 122 pacjentów, zaś rocznie około 1 500. Wówczas przyjmował ich i wyleczył z medykami dr Kazimierz Bandzul, ceniony specjalista pediatra i alergolog, który przez 30 lat był ordynatorem oddziału dziecięcego szpitala.  

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Doktor Kuźmicz poprowadzi Oddział Dziecięcy w Łomży

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę