Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Koniec z maseczkami w pomieszczeniach

Główne zdjęcie
Premier Mateusz Morawiecki

Od dziś (28.03) rząd zniósł obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu. Jedynie w podmiotach leczniczych i aptekach nadal obowiązują maseczki.

Od poniedziałku 28 marca 2022 roku rząd znosi praktycznie wszystkie, poza niewielkimi wyjątkami, ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa.. Koniec z zakrywaniem ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu. Taki obowiązek pozostaje do 30 kwietnia br. w pomieszczeniach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza czy aptekarska.

Zniesiono obowiązek izolacji i kwarantanny z powodu Covid-19. Osoby, które w chwili wejścia w życie nowych przepisów są w izolacji lub na kwarantannie, muszą dokończyć je na dotychczasowych zasadach.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przypomina, że zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa, nie oznacza końca epidemii Covid-19. Zachęca do odpowiedzialności za siebie i bliskich, a miałoby się to przejawiać choćby w zakrywaniu ust i nosa w dużych skupiskach ludzi czy w środkach transportu. Zachęca, aby w sytuacji, gdy czujemy się źle lub mamy jakąś infekcję skonsultować się z lekarzem i pozostać w domu.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę