Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Dzwon zabił przed wejściem na pododdział onkologii

Donośny dźwięk dzwonu z metalu zabrzmiał na piętrze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie pojawił się przed drzwiami nowy element wystroju ściany wielkości wiadra do góry dnem. Echo poniosło się, dudniąc po korytarzach, że to inicjatywa Fundacji Era Nowych Kobiet z Białegostoku.

Na korytarzu przemawiała liderka Ery Nowych Kobiet Magdalena Jakubowska. Poinformowała, że wcześniej dwa podobne Dzwony Zwycięzcy zawisły w szpitalnych oddziałach onkologicznych w Białymstoku, zaś po Łomży zawisną w Suwałkach i Sokółce. W obecności personelu szpitalnego i urzędników różnych szczebli, przybliżyła ideę akcji. Dźwięk mosiężnego dzwonu ma symbolizować nadzieję dla osób, kończących leczenie onkologiczne, oraz budzić nadzieję w tych, którzy pozostali na oddziale. Dlatego panie z korytarza wypowiadały formułę, że wyruszają w kolejny rejs i kochają życie.

Pododdział onkologii szpitala w Łomży leczy corocznie około 50-60 pacjentów, będących w trakcie leczenia przyczynowego nowotworów, oraz około 1 200 hospitalizowanych objawowo, na przykład z powodu bólu brzucha, wymiotów, złego samopoczucia.

Pododdziałem onkologii kieruje od 20 lat dr Małgorzata Wagner-Oleszczuk, specjalista pulmonolog i onkolog kliniczny, która w wywiadzie dla 4lomza.pl (link poniżej) opowiada o leczeniu onkologicznym i profilaktyce raka.

 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146 

 

Jabłko i spacer lepsze na raka niż papieros i telewizor

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę