Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 26 września 2020 napisz DONOS@

Jan Tutaj - rzeźba, obiekty, rysunek

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza w piątek, 12 września 2008 roku, o godz. 18.00, na wernisaż wystawy rzeźb, obiektów i rysunków Jana Tutaja z Krakowa. Urodzony w 1969 roku artysta jest absolwentem Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem w 1994 roku). Obecnie pracuje jako adiunkt na macierzystym wydziale prowadząc pracownię rysunku.

Jan Tutaj zajmuje się rzeźbą, medalierstwem i rysunkiem. Swoje prace wystawiał na sześciu wystawach indywidualnych,w galeriach Krakowa, Bydgoszczy i Orońska, oraz 30 zbiorowych w kraju i za granicą, m.in., w: Orońsku, Krakowie, Bydgoszczy, Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Myślenicach, Zabrzu, Tarnobrzegu, Nowym Sączu oraz Lyonie (Francja), Ronneby (Szwecja), Norymberdze (Niemcy), Seixal (Portugalia), Colorado Springs (USA), Brienz (Szwajcaria).Na swoim koncie ma nagrody i wyróżnienia w konkursach rzeźbiarskich, m.in.: I nagrodę w konkursie na upamiętnienie 650-lecia Bydgoszczy, II nagrodę w konkursie na ,,Golgotę bydgoską”, II nagrodę za koncepcję pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku, II nagrodę za projekt pomnika Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz wyróżnienie w konkursie na koncepcję pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie i w konkursie na pomnik Jana Pawła II w Przemyślu. Wybrane realizacje: pomnik ,,Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę” w Sanoku i ,,Pomnik Sybiraków” w Augustowie (zespół).
W swojej twórczości Jan Tutaj zajmuje się problematyką znaku. Interesuje się również formą figuratywną w szerokim znaczeniu tego terminu. Jego prace oscylują pomiędzy rzeźbą w rozumieniu bardziej tradycyjnym, a obiektem. Sięgając po różne techniki, tworzy z drewna, metalu, betonu, szkła, papieru oraz elementów gotowych. Na wystawie w Łomży artysta prezentuje kilkanaście kompozycji przestrzennych i rysunków. Jego rzeźby cechuje zwykle oszczędna forma oparta o kształty geometryczne. Artysta często wzbogaca je lustarzanymi powierzchniami, które stwarzają dodatkowe efekty przestrzenne i nadają kompozycjom wymowę symboliczną.
Wystawa będzie czynna do 10 października 2008 roku.

 

Grzegorz Gwizdon
pon, 08 września 2008 12:28
Data ostatniej edycji: pon, 08 września 2008 12:33:56

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę