Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wystawa jubileuszowa 30-lecia pracy twórczej Iwony Sielskiej

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13, zaprasza 10 maja 2008 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy z okazji jubileuszu 30–lecia pracy twórczej Iwony Sielskiej. Ekspozycja nosi tytuł “Blisko siebie ”i obejmuje prace Iwony Sielskiej oraz jej najbliższych: ojca – Karola Gierlotki, córki – Anny Sielskiej oraz męża – Wiesława Sielskiego (nieżyjącego od 36 lat rzeźbiarza, grafika i malarza).

autor: Iwona Sielska
autor: Iwona Sielska
autor: Anna Sielska
autor: Anna Sielska
autor: Karol Gierlotka
autor: Karol Gierlotka
autor: Wiesław Sielski
autor: Wiesław Sielski
 

Karol Gierlotka przedstawia, wykonane w różnych technikach, pejzaże oraz kwiaty, Anna pokazuje fotografie z cyklu “City story”, twórczość Wiesława reprezentują portrety, natomiast Iwona sięgnęła po swoją ulubioną technikę – akwarelę i namalowała nowy zestaw prac, w większości inspirowanych miejscowym krajobrazem i swoimi ulubionymi motywami znad Narwi i Biebrzy. Wykorzystała przy tym niezwykłą umiejętność łączenia elementów realistycznego widzenia z artystyczną transformacją. Pozwoliło jej to na stworzenie subtelnej syntezy pejzażu przy zachowaniu indywidualnego klimatu przedstawień, który dodatkowo podkreśla wysmakowana kolorystyka.

Iwona Sielska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydziału Grafiki w Katowicach w zakresie projektowania graficznego. Od 1977 roku mieszka i pracuje w Łomży. Tworzy akwarele, grafiki, obrazy oraz ilustracje książkowe, projektuje plakaty, opracowuje graficznie wydawnictwa i zajmuje się pracą pedagogiczną w łomżyńskim Liceum Plastycznym..

Grzegorz Gwizdon
pon, 05 maja 2008 12:25
Data ostatniej edycji: śr, 07 maja 2008 12:45:44

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę