Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 19 września 2021 napisz DONOS@

Powroty do przeszłości

Grzegorz Gwizdon pon, 06 czerwca 2005 13:46

Muzeum Północno Mazowieckie w Łomży
zaprasza na
„Powroty do przeszłości – dzień w średniowieczu”.

Impreza odbędzie się na dziedzińcu przy Muzeum,
ul. Krzywe koło 1,
11 czerwca 2005 roku
w godzinach 11:00 – 17:00.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

DYREKTOR MUZEUM PÓŁNOCNO-MAZOWIECKIEGO W ŁOMZY ZAPRASZA

Grzegorz Gwizdon pon, 30 maja 2005 16:02

DO SKANSENU KURPIOWSKIEGO
W NOWOGRODZIE
5 CZERWCA 2005 R.
OD 10- 18

“Spotkania z polską turystyką- Mazowsze”

Grzegorz Gwizdon pt, 27 maja 2005 14:16

22 maja 2005 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbyła się impreza promująca walory krajobrazowe i turystyczne oraz tradycje kulturalne Mazowsza. W spotkaniu przedstawicieli biur turystycznych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów pieczywa i twórców ludowych uczestniczyli pracownicy Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Dzień Muzealnika

Grzegorz Gwizdon pt, 27 maja 2005 14:08

W dniu 20 maja b.r. w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyło się spotkanie, trzecie z kolei, muzealników województwa podlaskiego. Pretekst ku temu był jak najbardziej oczywisty – Międzynarodowy Dzień Muzeów, czyli popularny Dzień Muzealnika. Jak co roku było to jednocześnie podsumowanie naszej działalności i nagrodzenie najważniejszych osiągnięć w zakresie organizacji wystaw i publikacji wydawnictw.

ANDRZEJ STRUMIŁŁO - CITY malarstwo, rzeźba, fotografia

Grzegorz Gwizdon wt, 17 maja 2005 15:38

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza od 19 maja do 10 czerwca 2005 roku na wystawę malarstwa, fotografii i rzeźby Andrzeja Strumiłły zatytułowaną “City”.Organizację ekspozycji wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Andrzej Strumiłło jest wybitnym artystą plastykiem od wielu lat zamieszkałym na Suwalszczyźnie. Urodził się w 1928 roku w Wilnie, po wojnie ukończył PWSSP w Łodzi oraz ASP w Krakowie, z wykształcenia jest artystą malarzem i grafikiem, ale zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki: fotografią, rysunkiem, ilustracją książkową, wystawiennictwem, scenografią, pisze książki o przyrodzie i kulturze, wydaje wiersze. Jego twórczość malarska bogata jest w tematy inspirowane Starym i Nowym Testamentem oraz kulturą i religią wielu krajów. Jest artystą o niezwykłej wyobraźni, w którego pracach pojawiają się różnorodne wątki: od poetycko-metaforycznych po abstrakcje, a wszystkie nasycone są głębokim przesłaniem egzystencjalnym.

BURSZTYNOWY KIEREC 2005

Grzegorz Gwizdon wt, 17 maja 2005 11:52

14 maja 2005 roku w Hotelu "Zbyszko" w Nowogrodzie odbyła się uroczystość wręczenie nagród " Bursztynowego Kierca" za rok 2005. Jest to nagroda przyznawana przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży w celu uhonorowania osób i firm szczególnie zasłużonych dla naszej instytucji, ich długoletniej, często bezinteresownej pomocy oraz wkładu w rozwój, działalność i popularyzację Muzeum. Laureatami tegorocznej, dziesiątej edycji zostali: Wanda i Tadeusz Wałkuscy - właściciele Firmy PHU “Imperial” z Łomży, Marek Maliszewski i Zbigniew Gryglik - właściciele Firmy Speed s.c. z Łomży oraz Zbigniew Karwowski - Prezes Przedsiębiorstwa "Zbyszko" w Nowogrodzie.

XIV SALON POD GONTEM

Grzegorz Gwizdon pon, 16 maja 2005 12:42

Spotkanie czternaste 20 maja godzina 19 Recital Beaty Antoniuk pt."Kamyki" akompaniament: Bohdan Szczepański i Jan Suchodoła Zapraszamy stałych bywalców i przyjaciół Muzeum do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie

LEPIONE TOCZONE

Grzegorz Gwizdon pt, 29 kwietnia 2005 16:07

Ponad 350 eksponatów, daje możliwość prześledzenia zmian w kształcie i zdobnictwie naczyń użytkowych, stosowania nowych technologii (od lepienia do toczenia, pokrywania powierzchni polewą, zmian w sposobie wypalania).Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza od 30 kwietnia do 31 sierpnia 2005 roku do zwiedzania wystawy “Lepione toczone”, która pozwoli poznać dzieje garncarstwa na naszym terenie na przestrzeni wieków, od III tys. p.n.e po wiek XX.

Galeria plenerowa

Grzegorz Gwizdon wt, 26 kwietnia 2005 16:19

Zaczynają na wiosnę i do jesieni praktycznie w każdą niedzielę spotykają się, tworzą i jednocześnie prezentują swoje prace gościom Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Obraz jakby dobrze znany z innych miejsc w Polsce / Kraków, Sopot, Kazimierz nad Wisłą / u nas wydaje się być czymś nowym i zaskakującym. Czy przetrwa i zyska aprobatę zwiedzających? Warto może sprawdzić to osobiście, wybierając się już w najbliższą niedzielę do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.
Twórcy GALERII PLENEROWEJ serdecznie zapraszają.

Powroty do przeszłości

Grzegorz Gwizdon pon, 25 kwietnia 2005 16:34

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza na cykl lekcji-warsztatów muzealnych, których mottem jest „Chcąc wiedzieć, dokąd zmierzamy, musimy najpierw poznać naszą drogę, zobaczyć, skąd przychodzimy.” (archeolog P. Bahn). Cykl przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdorazowe spotkanie składa się z dwóch części. W pierwszej archeolog opowiada o życiu w dawnych wiekach, prezentuje oryginalne zabytki pochodzące z wykopalisk, w części drugiej, praktycznej (temat wybiera nauczyciel), młodzież ma możliwość m.in. samodzielnego wykonywania ozdób wzorowanych na zabytkach archeologicznych, poznania pradziejowych technik tkackich czy garncarskich. Czas trwania zajęć - godzina lekcyjna.

SALON POD GONTEM XIII

Grzegorz Gwizdon wt, 19 kwietnia 2005 14:44

Muzeum Północno -Mazowieckie w Łomży zaprasza na kolejne spotkanie w Salonie Pod Gontem
W dniu 22.04. 2005 roku o bartnictwie kurpiowskim będzie opowiadac Pani Urszula Kuczyńska
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie
22.04.2005 r. godzina 18.Zapraszamy do Salonu

Franciszek Maśluszczak - malarstwo

Grzegorz Gwizdon cz, 14 kwietnia 2005 13:45

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Franciszka Maśluszczaka w piątek , 15 kwietnia 2005 roku o godz. 18.00. Ten znakomity malarz ponownie zawitał ze swoją twórczością do Łomży (poprzednią wystawę miał w 1991 roku - w Biurze Wystaw Artystycznych, przy ul. Polowej 19 ).

Wystawa czasowa II

Grzegorz Gwizdon nie, 03 kwietnia 2005 11:49

Zmiana ekspozycji

SALON POD GONTEM XII

Grzegorz Gwizdon cz, 10 marca 2005 12:35

Wieczór dwunasty 18 marca 2005 r., godzina 18 Tradycje wielkopostne w pieśniach i obyczajach śpiew - Zespół Muzyki Dawne prowadzenie - Adam Strug Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie

Stanisław Trzeszczkowski malarstwo na jedwabiu

Grzegorz Gwizdon śr, 09 marca 2005 15:16

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży, przy ul. Długiej 13, zaprasza od 11 marca do 10 kwietnia 2005 roku do obejrzenia wystawy malarstwa na jedwabiu autorstwa Stanisława Trzeszczkowskiego z Warszawy.

Od pejzażu do abstrakcji

Grzegorz Gwizdon cz, 24 lutego 2005 16:14

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie do 10 kwietnia 2005 roku prezentowana jest wystawa malarstwa“Od pejzażu do abstrakcji“. Na ekspozycję składa się blisko trzydzieści obrazów, wybranych z kolekcji Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Autorami prac są artyści łomżyńscy.

SALON POD GONTEM XI

Grzegorz Gwizdon pon, 14 lutego 2005 15:02

Wieczory Sztuk i Nauk
Spotkanie jedenaste
"Wieczór astrologiczny"
18 luty 2005 rok , godzina 18 - Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie.


Gościem Salonu będzie astrolog Pan Kazimierz Olszewski
- współpracował z gazetą "Czwarty Wymiar".

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i przyjaciół Salonu.

OD DENARA DO EURO

Grzegorz Gwizdon pt, 11 lutego 2005 13:57

Ekspozycja jest ilustrowaną oryginalnymi walorami numizmatycznymi opowieścią o dziejach pieniądza na naszym terenie, począwszy od pierwszych kontaktów naszych praprzodków z monetami z imperium rzymskiego, poprzez egzotyczne dirhemy z krajów arabskich, emisje władców polskich, pieniądze z czasu zaborów, z okresu międzywojennego, czasów okupacji, PRL, zakończoną emisją monet i banknotów, które straciły swą moc prawną w latach 1995-1996.

BIAŁY SALON

Grzegorz Gwizdon śr, 09 lutego 2005 16:40

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza od 10 lutego do 6 marca 2005 roku na “Biały Salon Sztuk Pięknych 2004 “. Jest to trzecia edycja wystawy artystów plastyków Okręgu Białostockiego. Premierowy pokaz odbył się w grudniu 2004 roku w Białymstoku, w Galerii “Arsenał”.

Ludzie ludziom zgotowali ten los - wystawa ze zbiorów Kazimierza Szczechury

Grzegorz Gwizdon so, 22 stycznia 2005 13:49

Tytuł wystawy to oczywiście cytat z noweli Zofii Nałkowskiej Medaliony. Tematem ekspozycji są obozy – koncentracyjne, zagłady, pracy przymusowej, jenieckie w XX wieku – zakładane i budowane dla więźniów. Jak wiadomo ich przeznaczenie było najczęściej jedne – doprowadzić do śmierci więzionych. Na wystawie dominują dokumenty (korespondencja, zarządzenia władz obozów, pieniądze obozowe) i kilka przedmiotów, które zachowały się do dnia dzisiejszego.

« · «« · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę