Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czarci pazur i dzwon- wystawa poplenerowa

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają od 18 sierpnia 2005 roku do obejrzenia wystawy poplenerowej w salach galerii przy ul.Długiej 13 w Łomży. Prezentowany jest plon trzeciej edycji pleneru zorganizowanego przez Stowarzyszenie “Stopka”. Tegoroczne spotkanie artystów pod przewodnictwem profesora Andrzeja Strumiłły odbyło się w Domu Pracy Twórczej nad jeziorem Wigry, w czerwcu 2005 roku.

Atmosfera tego wyjątkowego miejsca sprzyjała powstaniu prac inspirowanych wigierskim krajobrazem i architekturą klasztornego zespołu oraz hasłem : “Czarci pazur i dzwon “, które zostało zaczerpnięte z legendy o wigierskiej siei, kamedulskim kucharzu Barnabie, czyhającym na jego duszę diable i zbawczym dźwięku klasztornego dzwonu. 23 uczestników – artystów z Łomży, Suwałk, Białegostoku i Warszawy oraz gości z Białorusi, Litwy i Ukrainy - stworzyło ponad 70 prac malarskich, rysunków, rzeźb i grafik, w których “diabelski temat” przedstawiony został na różne sposoby. Nie zabrakło pejzaży oraz wizji groteskowych, fantazji i metafor, ale pojawiły się także interpretacje pogłębione o refleksję egzystencjalną i rozważania na temat dobra i zła. Na wystawie znalazły się ponadto kompozycje nieprzedstawiające, które wychodząc poza jednoznaczne odniesienia do świata demonów i niesamowitości, przemawiają ekspresją barw i kontrastem kształtów. Wystawę można zwiedzać do 11 września 2005 roku.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę