Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dzień Muzealnika

W dniu 20 maja b.r. w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyło się spotkanie, trzecie z kolei, muzealników województwa podlaskiego. Pretekst ku temu był jak najbardziej oczywisty – Międzynarodowy Dzień Muzeów, czyli popularny Dzień Muzealnika. Jak co roku było to jednocześnie podsumowanie naszej działalności i nagrodzenie najważniejszych osiągnięć w zakresie organizacji wystaw i publikacji wydawnictw.

W roku bieżącym za najlepszą wystawę uznano ekspozycję pt. “Jan Nepomucen Święty Przydrożny “ - dokonanie dwojga znakomitych etnografów, Wiesławy Pawlak z Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży i Wojciecha Kowalczuka z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Najwartościowszym wydawnictwem okazał się, natomiast, katalog malarstwa zbiorów Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Została również dostrzeżona książka Urszuli Kuczyńskiej „Bartnictwo Kurpiowskiej Puszczy Zielonej”. Autorka jest kierownikiem Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie – oddziale Muzem Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Jerzy Jastrzębski - Dyrektor Muzeum

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę