Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

BURSZTYNOWY KIEREC 2005

14 maja 2005 roku w Hotelu "Zbyszko" w Nowogrodzie odbyła się uroczystość wręczenie nagród " Bursztynowego Kierca" za rok 2005. Jest to nagroda przyznawana przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży w celu uhonorowania osób i firm szczególnie zasłużonych dla naszej instytucji, ich długoletniej, często bezinteresownej pomocy oraz wkładu w rozwój, działalność i popularyzację Muzeum. Laureatami tegorocznej, dziesiątej edycji zostali: Wanda i Tadeusz Wałkuscy - właściciele Firmy PHU “Imperial” z Łomży, Marek Maliszewski i Zbigniew Gryglik - właściciele Firmy Speed s.c. z Łomży oraz Zbigniew Karwowski - Prezes Przedsiębiorstwa "Zbyszko" w Nowogrodzie.

Państwo Wałkuscy od kilku lat wspierają finansowo realizację wystaw czasowych w Muzeum i Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, a także imprez folklorystycznych oraz spotkań w “Salonie Pod Gontem”, w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Speed s.c. w swoim portalu internetowym www.4lomza.pl regularnie i bezpłatnie umieszcza informacje na temat historii oraz bieżącej działalności Muzeum, Skansenu i Galerii. W 2004 roku Marek Maliszewski i Zbigniew Gryglik umożliwili Muzeum stworzenie własnej strony internetowej: www.muzeum.4lomza.pl . Wszelkie modyfikacje oraz dopasowywanie wyglądu i treści strony do naszych oczekiwań odbywa się na bieżąco, w dodatku - nieodpłatnie. Właściciele Firmy nierzadko sami proponują nowe rozwiązania, które przyczyniają się do wzbogacenia zawartości strony i wzrostu jej wizualnej atrakcyjności. Dzięki pomocy Zbigniewa Karwowskiego w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie udało się zrealizować wiele ciekawych przedsięwzięć w ramach imprez folklorystycznych “Skansenowskie Spotkania “ i “Niedziela na św. Rocha”oraz kontynuować działalność naukowo-oświatową Skansenu. “Bursztynowy Kierec” jest miniaturką ozdoby wnętrza chaty kurpiowskiej, wykonaną z bursztynu, słomy i szyszek sosnowych. Projektantami i wykonawcami nagrody są pracownicy Muzeum : Bronisława Naleśniak i Przemysław Adamowski. Do tej pory Muzeum przyznało 26 nagród “Bursztynowego Kierca”.


Jerzy Jastrzębski - Dyrektor Muzeum

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę