Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

TERESA ADAMOWSKA - Malarstwo

Od 12 października do 10 listopada 2005 roku Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 w Łomży zaprasza na wystawę obrazów Teresy Adamowskiej- znanej i lubianej łomżyńskiej artystki, absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom w 1987 roku).
W dorobku artystycznym Teresa Adamowska ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz udział w konkursach i plenerach. Jest wielokrotną laureatką konkursu środowiskowego “Dzieło plastyczne roku” ( 1983-1997) i towarzyszącego mu plebiscytu publiczności na najlepszą pracę. W 2003 roku otrzymała prestiżową nagrodę na IV Triennale Autoportretu w Radomiu.
Teresa Adamowska maluje obrazy, projektuje karty pocztowe i plakaty, ilustruje książki i opracowuje graficznie wydawnictwa, zajmuje się także pracą pedagogiczną. Na wystawie zaprezentuje jeden ze swoich ulubionych tematów – portret. Większość obrazów, w tym kilka autoportretów, pochodzi z ostatnich lat, ale są także starsze, sprzed lat kilkunastu. Artystka nawiązuje do stylistyki malarstwa portretowego drugiej połowy XIX wieku, ale choć jest jej bliski duch malarstwa Konrada Krzyżanowskiego, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, to wykształciła własny język plastyczny z bogatym zestawem środków wyrazu. Maluje twarze subtelne, zamyślone i zagadkowe. Na obrazach ożywają podobizny konkretnych ludzi. Z sympatią, a niekiedy z odrobiną ironii artystka odsłania ich osobowość i cechy charakteru, a wysmakowany kolor oraz mistrzowskie operowanie światłem dopełniają całości.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę