Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

9. miesiąc budowy ekspresówki

30% przekroczyło zaawansowanie prac przy budowie Via Baltica od Kisielnicy do Stawisk. Ten odcinek S61, o długości niemal 16,5 km, buduje firma Strabag. Plac budowy przejęła w październiku ubiegłego roku. Jak przekazuje Rafał Malinowski, z białostockiego oddziału GDDKiA, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a droga ma być gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

Budowa Via Baltica odbywa się w systemie projektuj i buduj. GDDKiA przetarg na odcinek Kisielnica („węzeł Kolno”) - Stawiski i Stawiski - Szczuczyn ogłosiła na początku lutego 2017 r. Na pierwszy z nich najtańsza i najkorzystniejsza ofertę złożyła firma Strabag. Wartość kontraktu budowlanego wynosi 288,3 mln zł, ale podawane przez drogowców wartość koszt całkowity budowy tej części ekspresówki to 363 mln zł (brutto). Początkowo zakładano, że ten odcinek S61 powinien zostać ukończony w IV kwartale 2020 roku, ale wystąpiły opóźnienia na etapie uzyskiwania decyzji ZRID. Teraz GDDKiA podaje, że droga ma być gotowa w III kwartale 2021 roku. 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę