Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Ekspresowa obwodnica Szczuczyna

Główne zdjęcie
Zjazd do Szczuczyna tylko i wyłącznie z węzła Szczuczyn na ekspresowej obwodnicy miasteczka

Dziś, zgodnie z umową powinna zostać oddana do użytku druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna. Tym samym będzie to pierwszy kawałek łomżyńskiej części drogi ekspresowej Via Baltica. Wczoraj GDDKiA poinformowała, że w związku z wprowadzeniem na Obwodnicy Szczuczyna Projektu Organizacji Ruchu na etap przejściowy, wjazd i wyjazd do i ze Szczuczyna tzw. starodrożem drogi krajowej nr 61 będzie niemożliwy. Do miasteczka można już zjechać tylko z węzła Szczuczyn na Via Baltica.

Zmiana organizacji ruchu przy wyjeździe i wjeździe do Szczuczyna będzie obowiązywać do czasu wybudowania sąsiadujących z Obwodnicą Szczuczyna odcinków drogi ekspresowej S61 (S61 Stawiski-Szczuczyn oraz S61 Szczuczyn - Ełk).

Obwodnica Szczuczyna ma ok. 7 km długości. Pierwsza jezdnia powstała w 2015 roku. Zlecenie na jej uekspresowieniem – czyli zbudowanie drugiej „lewej” jezdni obwodnicy, w ramach budowy drogi ekspresowej S61 otrzymała firma Polaqua. To najmniejsze ze zleceń na całej Via Baltica. Wartość kontraktu wynosiła 75 milionów złotych. Planowano, że drogę uda się oddać do użytku w marcu, ale ostatecznie przesunięto go na 11 maja. Jeszcze pod koniec ubiegło tygodnia trwały prace wykończeniowe.  
Poza dobudową drugiej „lewej” jezdni obwodnicy o długości ok. 6,6 km, wykonawca musiał także przebudować zbudowaną kilka lat wcześniej  „prawą” jezdnię na odcinku ponad 1,1 km wraz z likwidacją dwóch istniejących skrzyżowań, oraz poszerzyć ją dobudowując pas awaryjny o szerokości 2,5 m na odcinku 4,7 km.

Dobudowana druga jezdnia obwodnicy Szczuczyna oznacza, że to pierwszy „łomżyński” odcinek  drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Wcześniej do użytku oddano tylko kawałek ekspresowej obwodnicy Augustowa i obwodnice Suwałk. Teraz realizowane są wszystkie inne odcinki ekspresówki od Ostrowi Mazowieckiej po granice z Litwą w Budzisku. Drogowcy oczekują, że cała droga zostanie zbudowana najpóźniej w 2023 roku. 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę