Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Żywa szopka jak żywa

Już po raz czwarty w krytej słomą szopie przy parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży stanęła żywa szopka. Dziecięce marzenie ks. proboszcza Andrzeja Popielskiego pomogli mu (i nam) spełnić parafianie z okolicznych miejscowości. W środku roi się od meczących, kicających i skrzydlatych stworzeń, o których św. Franciszek z Asyżu mawiał "nasi bracia mniejsi". To on - za zgodą papieską - stworzył w 1226 r. pierwszą szopkę, ponoć na polanie, w Asyżu.

A w Łomży? Ponad 30 gołębi, kucyk, owce, perliczki, indyczki, króliczki i... zaprzyjaźniony bocian! I dużo, dużo więcej naszego "mniejszego braterstwa", które można codziennie zobaczyć w godz. 8-20. Po raz pierwszy po Wigilii od Pasterki w tej parafii, czyli od północy z 24 na 25 grudnia Anno Domini 2006.
- Żywa szopka to przypomnienie ewangelicznej nauki, że Chrystus narodził się wśród ubogich i zwierząt - mówi ks. Popielski, proboszcz najmłodszej parafii w Łomży, której - tak jak Diecezji Łomżyńskiej i Polski - patronem jest św. Andrzej Bobola. - Rozpoczęty właśnie Rok Bobolański przybliża nas także do obchodów w 1009 roku 1000-lecia męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu.
Przybieżeli do Betlejem pasterze przed dwoma tysiącami lat. Przez trzy lata żywą szopkę przy Szosie Zambrowskiej nawiedziło ponad 10 tysięcy wiernych.
"Do szopy, hej, pasterze!" I łomżynianki, i łomżyniacy! Całą rodzinką do Świętej Rodziny.


Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę