Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Łomżyńscy prokuratorzy oskarżają białostockich dilerów

Główne zdjęcie
prokurator Tadeusz Marek, fot. archiwum

- Narkotykowy biznes jest wyjątkowo opłacalny, dlatego tak wielu próbuje się nim parać – podkreśla szef wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży prokurator Tadeusz Marek. Właśnie do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko grupie dilerów, którzy mogli w ten sposób pozyskać nawet 1 mln 300 tys zł. W proceder zamieszanych było w sumie 20 osób, ale akt oskarżenie objął tylko ośmiu z nich.

Dilerzy działali przede wszystkim na ternie Białegostoku. W latach 2003 – 2006 – jak szacuje prokuratura rozprowadzili 34 kg marihuany, 12 kg amfetaminy i m.in. 3000 tabletek ecstasy. Łączna wartość sprzedanych przez nich narkotyków wyniosła 1,3 mln zł.  
- To nie jest ani wierzchołek, ani podstawa tej góry. Jest wycinek bynajmniej nie największy przestępczości narkotykowej – ocenia prokurator Marek. - Przestępcy na handlu narkotykami mogą dużo zarobić dlatego proceder tej jest ciągle na topie – dodaje.   

Z tego śledztwa, które łącznie obejmowało 20 osób wcześniej łomżyńscy prokuratorzy wydzielili grupę 12 osób, które poszły na współpracę i wyrazili wolę dobrowolnego poddania się karze. Akt oskarżenia przeciwko nim skierowano do sądu jeszcze w listopadzie.

Jak dodaje prokurator Tadeusz Marek sprawa ta jest ciągle rozwojowa. Już został wyodrębniony trzeci jej wątek. Postępowanie na razie jest prowadzone w sprawie, ale na początku przyszłego roku powinno dojść do zatrzymań i postawienia zarzutów kolejnym narkotykowym dilerom.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę