Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.zambrow.org

Zambrowscy radni dali sobie podwyżkę

„Dobro miasta moim dobrem” – to szczytne hasło zapewne przyświecało radnym Zambrowa podczas wtorkowej sesji. Wśród spraw, którymi na początku kadencji postanowili zająć się tutejsi samorządowcy znalazło się odpowiednie wynagradzania za prace dla dobra miasta. Radni Zambrowa uchwalili m.in. nowy - lepszy dla nich samych - sposób naliczania wysokości diet.


Teraz każdemu radnemu Rady Miasta Zambrów za udział w pracach Rady oraz jej organów przysługuje miesięczna ryczałtowa dieta w wysokości 50% wynagrodzenia minimalnego (czyli 450 zł / miesięcznie). To znacznie więcej niż było dotychczas. Według starych zasad radni dostawali 20% minimalnego wynagrodzenia za udział w każdej sesji Rady i 10% minimalnego wynagrodzenia, za każde posiedzenie komisji na którym byli.
Zmienił się także sposób nalicza diet dla przewodniczącym stałych komisji Rady Miasta. Teraz  należy im się miesięczna ryczałtowa dieta - 60% wynagrodzenia minimalnego (po 540 zł / miesiąc), a według dotychczasowych zasad otrzymywali dodatek 20% minimalnego wynagrodzenia za  przewodniczenie komisji.
Więcej za prace otrzymają także wiceprzewodniczący rady. Ich diety wzrastają z z 75% na 90% minimalnego wynagrodzenia. Czyli teraz co miesiąc będą dostawali oni po po 810 zł na rękę
Na nowym sposobie naliczania diet w Zambrowie stracił tylko przewodniczącemu Rady Miasta.  Przysługuje mu miesięczna ryczałtowa dieta w wysokości 180% wynagrodzenia minimalnego, a dotychczas miał 200%. Oznacza to, ze zamiast 1800 zł co miesiąc będzie otrzymywał jedynie 1620 zł.

Radni Zambrowa wczoraj ustalili także wynagrodzenia burmistrza. Jego pensja wynosi teraz 8880 zł brutt

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę