Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

SamoPiS radzi, SamoPiS rządzi... SamoPiS nie ustąpi

Główne zdjęcie
od lewej: Andrzej Chmielewski wicemarszałek, Krzysztof Tołwiński, Bogusław Dębski marszałek

Krzysztof Tołwiński (uciekinier z PSL) także w czwartek nie został wybrany wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Popierająca go koalicja SamoPiS po raz trzeci nie mogła zebrać większości mogącej wybrać drugiego wicemarszałka. Za Tołwińskim głosowało 15 radnych i przeciwko niemu także było 15. „Radni są bezradni – taki jest wynik głosowań” - stwierdził przewodniczący Sejmiku po czym ponownie przerwał obrady do poniedziałku 18 grudnia do godz. 16.00.

Od sporego zamieszania zaczęła się czwartkowa, wieczorna sesja sejmiku województwa podlaskiego.  Najpierw radni dopytywali czy ich spotkanie jest aby na pewno kontynuacją przerwanego posiedzenia z poniedziałku, a później czy może być głosowany wniosek Adama Dobrońskiego (PSL) o reasumpcję głosowania w sprawie wyboru Andrzeja Chmielewskiego z Samoobrony na wicemarszałka województwa. Dobroński argumentował, że powtórne głosowanie jest konieczne, bo radni sejmiku dopiero następnego dnia z prasy dowiedzieli się o niechlubnej karnej przeszłości wicemarszałka. Przewodniczący Sejmiku Jan Chojnowski z PiS podpierając się oceną prawnika z Urzędu Marszałkowskiego stwierdził, że składany przez Dobrońskiego wniosek jest tylko z pozoru wnioskiem formalnym i nie będzie głosowany po czym sam zamknął dyskusję na ten temat. Radni PO i PSL zarzucili przewodniczącemu bezprawie, ale mimo kilkunastominutowej wymiany zdań przewodniczący nie ustąpił. Zarządził za to przerwę aby „uspokoić emocje”.

Po przerwie marszałek Bogusław Dębski (PiS) mógł wreszcie zgłosić kandydata na wicemarszałka. Po raz trzeci zgłosił na to stanowisko Krzysztofa Tołwińskiego, który choć został wybrany do Sejmiku z listy PSL już na pierwszej sesji porzucił swój macierzysty klub i dołączył do koalicji SamoPiS-u. Niestety także, w czwartek, po raz trzeci nie został on wybrany wicemarszałkiem. Za głosowało 15 radnych Sejmiku i 15 radnych było mu przeciwnych.

Przypomnijmy w poniedziałek kandydatura Tołwińskiego na wicemarszałka województwa podlaskiego była głosowana dwukrotnie, ale za każdym razem padał remis - najpierw 14 : 14 (dwa głosy nieważne), a później 15 : 15. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę