Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Malinowski zrezygnował z MKRPA

Zenon Malinowski nie jest już przewodniczącym Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży. Po czterech latach kierowania komisją zrezygnował z funkcji i członkostwa w niej. Jak podkreśla były ku temu dwie zasadnicze przyczyny. Po pierwsze drogi polityczne jego i prezydenta rozeszły się, a po drugie stracił nadzieję na zmianę pracy ratusza w sprawie podziału koncesji alkoholowych.

Zenon Malinowski został powołany do komisji przed czterema laty, gdy Jerzy Brzeziński po raz pierwszy wygrał wybory na prezydenta Łomży. Wówczas obaj panowie blisko współpracowali. Przez kolejne cztery lata byli członkami tego samego koła Platformy Obywatelskiej. Przed wyborami samorządowymi drogi prezydenta, PO i Malinowskiego rozeszły się. Prezydent Brzeziński wobec startu z listy ChRS został wyrzucony z macierzystej partii.
Po wygraniu drugiej tury wyborów prezydenckich przez Brzezińskiego, Malinowski  - jak twierdzi - doszedł do wniosku, że nie może już prezydentem współpracować bo „nie chce być malowanym przewodniczącym”.
- Nie było współpracy pomiędzy komisją, a wydziałem zarządzającym koncesjami alkoholowymi – mówi były już przewodniczący MKRPA Zenon Malinowski. - My jako komisja opiniowaliśmy, kto może dostać koncesję, ale dokumenty, które dostawaliśmy z ratusza, były tak sformułowane,  że przesądzały czy nasza opinia ma być pozytywna czy negatywna – dodaje.
Malinowski mówi, że jako przewodniczący komisji, nie zrealizował tego zamierzenia, które sobie postawił, a wobec różnicy zdań z prezydentem Brzezińskim, nie byłby w stanie tego zrealizować także teraz. Dlatego też złożył rezygnację, którą prezydent Brzeziński przyjął.

W ocenie Malinowskiego problem alkoholizmu zwłaszcza wśród młodzieży staje się coraz większy i najwyższy czas na poważne decyzje i faktyczne działania, które mogłyby przyczynić się do  ograniczenia picia piwa przez nastoletnich uczniów łomżyńskich szkół.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę