Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość za www.onet.pl

Je my, albo one nas...

Główne zdjęcie
nadbiebrzańskie krowy

Wszystkie środki komunikacji na świecie razem wzięte nie emitują do atmosfery takiej ilości gazów cieplarnianych, jak 1,5 mld krów hodowanych przez człowieka. Takie zaskakujące wnioski przynosi raportu ONZ na temat ekologicznych skutków hodowli. Dodajmy, że w województwie podlaskim żyje ponad 700 tys krów, a w powiecie łomżyńskim ponad 60 tys.

400-stronicowy raport stwierdza, że hodowla bydła przyczynia się do emisji aż 18 procent gazów, które mogą być przyczyną ocieplania się klimatu Ziemi, takich jak dwutlenek węgla i metan. To więcej niż wszystkie samochody, samoloty i inne środki komunikacji.

Związane z hodowlą wycinanie lasów, konieczne dla niej nawozy i środki ochrony roślin, wreszcie przetwórstwo mięsa, prowadzą do intensywnego zanieczyszczania wody, gleby i atmosfery.
Naukowcy alarmują, że jeśli światowe zapotrzebowanie na produkty mięsne będzie rosło w dotychczasowym tempie i nie zostaną podjęte działania na rzecz ochrony środowiska, w połowie bieżącego stulecia straty związane z hodowlą bydła będą dwukrotnie większe niż w tej chwili.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę