Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Bezpieczny Gaspol 2006

Około stu strażaków, policjanci i ekipa pogotowia ratunkowego uczestniczyli akcji na terenie łomżyńskiego Gaspolu. Przeprowadzone w samo południe ćwiczenia obejmowały akcję ratunkową po ataku terrorystycznym. Scenariusz zakładał, że nieznany sprawca podpalił cysternę przewożącą propan butan, mimo podjęcia natychmiastowej akcji gaśniczej doszło do jej wybuchu, a następnie eksplodowały jeszcze znajdujące się na terenie zakładu zbiorniki gazu.

Gdyby do takiego wybuchu doszło, eksplozja zniszczyła, lub uszkodziłaby większość budynków na ternie zakładu, a płomienie ognia objęłyby także sąsiednie budynki. Ćwiczenia zakładały więc także ewakuację m.in znajdującej się po drugiej stronie ulicy biurowca PKS, czy pobliskiego baru Korona.
Natychmiast po włączenia alarmu pożarowego na terenie Gaspolu włączyła się instalacja zraszająca na wszystkich obiektach. Do gaszenia pożaru przystąpili ratownicy z zakładu, a już trzy minuty później dojechały tu pierwsze wozy Jednostek Ratowaniczo-Gaśniczych z łomżyńskiej Komendy PSP.
To nie jest zabawa – mówił komendant Lucjan Porowski. - Teraz zakładamy, że pożar spowodował atak terrorystyczny, ale przypomnę, że kilka miesięcy temu, na jeden z samochodów zaparkowanych w mieście spadł silnik ze starej rakiety wojskowej. Ten pocisk nie był sterowany, on mógł spaść na którąś ze stacji paliw, czy choćby na Gaspol, a wówczas skutki mogłyby być tragiczne – dodaje Porowski, określając, że przy tego typu szkoleniach można sprawdzić w praktyce założenia planów ratowniczych.

Strażacy i policjanci obserwujący ćwiczenia podkreślają, że łomżyński Gaspol jest bezpieczny. Wszystkie systemy zabezpieczające działają, a zebrane tu zapasy gazu są dobrze chronione.   
  
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę