Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na tysiąclecie śmierci św. Brunona z Kwerfurtu

Główne zdjęcie
bp Stanisław Stefanek

Rozpoczęcie trzyletniego przygotowania Kościoła Łomżyńskiego do przeżycia tysiąclecia męczeńskiej śmierci pierwszego Apostoła naszych ziem – św. Brunona z Kwerfurtu ogłosił biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Ramy ogólne programu przygotować do jubileuszu hierarcha przedstawił w liście pasterskim na adwent 2006, który wczoraj był czytamy podczas Mszy świętych we wszystkich kościołach diecezji.

„Dorobek duchowy naszej Diecezji sięga historycznie do misji ewangelizacyjnej św. Brunona” - napisał biskup w liście do wiernych diecezji. - „Zasiew św. Biskupa Męczennika stał się podstawą życia zorganizowanego w strukturach diecezji i parafii. Kościół Łomżyński czerpie z tradycji Diecezji Płockiej, Wileńskiej i w jakimś wymiarze Łuckiej” – przypomina biskup Stanisław Stefanek.
Zdaniem ordynariusza łomżyńskiego najlepszym przygotowaniem do obchodów, w roku 2009, 1000-lecia męczeńskiej śmierci Apostoła naszego rejonu będzie wprowadzenie w życie uchwał I Synodu Diecezjalnego. Program mają podjąć wspólnie: aktywne zespoły duszpasterskie świeckich i misyjnie uwrażliwieni duszpasterze.
Każdego roku ma być położymy szczególny akcent na rozeznane, współczesnych potrzeb naszego życia. Rozpoczęty w niedzielę kościelny rok 2006/2007 ma być poświęcony na coraz lepsze przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania i małżeństwa.  Drugi rok (2007/2008) to czas przygotowań poświęcony pogłębieniu rozumienia i przeżywania sakramentu pokuty. Rok Świętego Brunona (2008/2009) ma być z kolei rokiem rozpoczęcia misji ewangelizacyjnych w poszczególnych parafiach.
- „Misje te, prowadzone przez zespoły ewangelizacyjne kapłanów i świeckich, będą przede wszystkim czasem szczególnej wdzięczności za włączenie nas do rodziny narodów chrześcijańskich, które zapoczątkował na naszych ziemiach św. Brunon, Biskup i Męczennik. Prowadzący misje podejmą takie tematy jak rola świeckich w Kościele, współpraca świeckich i duchownych w naszej Diecezji, udział chrześcijan w życiu społecznym, rola ruchów i stowarzyszeń w parafii” – zapowiedział biskup łomżyński.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę