poniedziałek, 14 października 2019 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na tysiąclecie śmierci św. Brunona z Kwerfurtu

Rozpoczęcie trzyletniego przygotowania Kościoła Łomżyńskiego do przeżycia tysiąclecia męczeńskiej śmierci pierwszego Apostoła naszych ziem – św. Brunona z Kwerfurtu ogłosił biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Ramy ogólne programu przygotować do jubileuszu hierarcha przedstawił w liście pasterskim na adwent 2006, który wczoraj był czytamy podczas Mszy świętych we wszystkich kościołach diecezji.

bp Stanisław Stefanek
bp Stanisław Stefanek
„Dorobek duchowy naszej Diecezji sięga historycznie do misji ewangelizacyjnej św. Brunona” - napisał biskup w liście do wiernych diecezji. - „Zasiew św. Biskupa Męczennika stał się podstawą życia zorganizowanego w strukturach diecezji i parafii. Kościół Łomżyński czerpie z tradycji Diecezji Płockiej, Wileńskiej i w jakimś wymiarze Łuckiej” – przypomina biskup Stanisław Stefanek.
Zdaniem ordynariusza łomżyńskiego najlepszym przygotowaniem do obchodów, w roku 2009, 1000-lecia męczeńskiej śmierci Apostoła naszego rejonu będzie wprowadzenie w życie uchwał I Synodu Diecezjalnego. Program mają podjąć wspólnie: aktywne zespoły duszpasterskie świeckich i misyjnie uwrażliwieni duszpasterze.
Każdego roku ma być położymy szczególny akcent na rozeznane, współczesnych potrzeb naszego życia. Rozpoczęty w niedzielę kościelny rok 2006/2007 ma być poświęcony na coraz lepsze przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania i małżeństwa.  Drugi rok (2007/2008) to czas przygotowań poświęcony pogłębieniu rozumienia i przeżywania sakramentu pokuty. Rok Świętego Brunona (2008/2009) ma być z kolei rokiem rozpoczęcia misji ewangelizacyjnych w poszczególnych parafiach.
- „Misje te, prowadzone przez zespoły ewangelizacyjne kapłanów i świeckich, będą przede wszystkim czasem szczególnej wdzięczności za włączenie nas do rodziny narodów chrześcijańskich, które zapoczątkował na naszych ziemiach św. Brunon, Biskup i Męczennik. Prowadzący misje podejmą takie tematy jak rola świeckich w Kościele, współpraca świeckich i duchownych w naszej Diecezji, udział chrześcijan w życiu społecznym, rola ruchów i stowarzyszeń w parafii” – zapowiedział biskup łomżyński.

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę