Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Hipermarket, centrum kultury i bezpłatny internet dla każdego...

Główne zdjęcie
Prezydent Łomzy Jerzy Brzeziński

„Łomża powinna być miastem oświaty, usług i handlu” mówił prezydent Łomży przedstawiając swoje zamierzenia na najbliższe cztery lata. Jerzy Brzeziński chciałby aby w tej kadencji udało się wreszcie wybudować hipermarket przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, aby w mieście powstało prawdziwe i nowoczesne centrum kultury, a także aby zaczęto budowę kampusu dla studentów PWSIiP.

Choć wynik referendum w sprawie hipermarketu nie jest ważny, bo za mało osób wzięło w nim udział, to zdaniem Jerzego Brzezińskiego radni Łomży powinni uszanować wolę mieszkańców. W najbliższym czasie pod obrady Rady ma trafić nowe „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży” które będzie dopuszczało budowę przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pierwszego w mieście sklepu wielkopowierzchniowego.
- Jeśli Rada ten projekt odrzuci, to hipermarketu tu nie będzie – mówił prezydent. - Za budową przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej centrum handlowego opowiedziało się 80% biorących udział w referendum – podkreślał  Brzeziński. - Głosu łomżan nie można lekceważyć, nawet jeśli formalnie wynik referendum jest nieważny – dodawał podkreślając, że on sam jest za tym aby centrum handlowe w tym miejscu w tej kadencji samorządu powstało.

Nauka i kultura – to kolejne dziedziny, w które prezydent chciałby zainwestować w jeszcze większym stopniu niż to było w ostatnich latach pieniądze z Unii Europejskiej. Liczy, że dzięki dotacji z Unii uda się wybudować w Łomży ogromy kampus dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Mają w nim być nie tylko sale wykładowe, aule, budynki administracyjne czy  akademiki, ale także obiekty sportowe z halami widowiskowo-sportowymi, basenami i stadionem. Inwestycję tę prowadzić ma uczelnia, ale zdaniem Jerzego Brzezińskiego miasto powinno ją w tym wspierać ze wszystkich sił.
Do największych inwestycji, które samodzielnie miałby zrealizować samorząd miasta prezydent zalicza budowę prawdziwego centrum kultury. W obiekcie tym miałaby się znaleźć nie tylko nowoczesna sala kinowa, ale także sala widowiskowa na co najmniej tysiąc miejsc.      

2007 rok zastoju?
Co prawda w przyszłorocznym budżecie miasta wielkich europejskich pieniędzy nie ma (bo rząd nie przedstawił jeszcze sposobu podziału pieniędzy europejskich które mają do Polski spłynąć w latach 2007-2013 - tłumaczył Brzeziński) ale na inwestycje w 2007 roku prezydent chce wydać 25 mln zł. Wśród kilkunastu inwestycji na pierwszym miejscu jest ukończenie budowy bloku komunalnego, a dalej II etap modernizacji stadionu, adaptacja starej krytej pływalni przy ul. Bernatowicza na Centrum Sportów Walki, budowa zespołu obiektów sportowo rekreacyjnych w starej strzelnicy na os. Konstytucji 3 Maja i m.in. budowa sieci bezprzewodowej internetu szerokopasmowego WiMAX.
W pierwszej kolejności WiMAX połączyłby placówki podległe prezydentowi, ale już w 2008 roku – zgodnie z zamierzeniami Jerzego Brzezińskiego - każdy z mieszkańców miasta będzie mógł korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę