Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.podlaska.policja.gov.pl

Śmierć czai się we mgle

Główne zdjęcie
fot.: podlaska.policja.gov.pl

W gęstej mgle która od kilku dni zalega na podlaskich drogach doszło do kilku – niestety tragicznych – wypadków. Jednak to nie mgła była ich przyczyną, a kierowcy, którzy ją zlekceważyli. Od piątku do dzisiaj na drogach województwa podlaskiego doszło do 23 wypadków, w których 8 osób zginęło i 35 zostało rannych. Tylko wczoraj w takich zdarzeniach zginęły trzy osoby.

Niezachowanie przez kierowców elementarnych zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku oraz zlekceważenie panujących o tej porze roku warunków atmosferycznych stały się w przeciągu kilku ostatnich dni przyczyną śmierci i cierpienia wielu osób.

Policja przypomina - zgodnie z kodeksem drogowym kierujący pojazdem w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy. Ponadto w takich warunkach kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie. Dodatkowo poza obszarem zabudowanym podczas mgły kierowca ma obowiązek dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania. Kierowcy innych pojazdów obowiązani są włączyć światła, w które pojazd jest wyposażony oraz korzystać z pobocza drogi, a jeżeli nie jest to możliwe, jechać jak najbliżej krawędzi jezdni i nie wyprzedzać innego pojazdu.
Obowiązek używania świateł, mijania i przeciwmgłowych dotyczy kierujących pojazdami także podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.
Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę