Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

SamoPiS w Sejmiku

Główne zdjęcie
Ślubowanie radnych Sejmiku
fot. wrotapodlasia.pl

Jan Chojnowski z PiS został nowym przewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Podczas pierwszej sesji samorządu wojewódzkiego władzę przejęła „większościowa” koalicja radnych Prawa i Sprawiedliwości i Samoobrony wspartych „uciekinierem” z PSL.

W nowym Sejmiku ukształtowała się swoista równowaga. Koalicja PiS i Samoobrona ma 15 mandatów czyli tyle samo co „opozycja” PO, PSL i lewica. W poniedziałek podczas pierwszej sesji gdy radni sejmiku składali ślubowanie dokonało tego 29, z 30 radnych, bo Kazimierzowi Gwiazdowskiemu (PiS), w związku z wyborem na wójta w Radziłowie automatycznie wygasł mandat radnego Sejmiku.

Wydawało się, że koalicja SamoPiS nie będzie miała większości, ale nieoczekiwanie została wsparta przez Krzysztofa Tołwińskiego (wybranego z listy PSL). Ta większość ujawniła się podczas wyborów przewodniczącego Sejmiku. Na tę funkcję zgłoszono dwóch kandydatów Mieczysława Bagińskiego (PSL) i Jana Chojnowskiego (PiS). W głosowaniu tajnym pierwszy z nich uzyskał 14 głosów, a drugi 15 głosów poparcia. Tym samym to Chojnowski został przewodniczącym Sejmiku. Na tej samej sesji radni wybrali także wiceprzewodniczącego. Został nim Sławomir Gromadzki z Samoobrony.

Podczas pierwszej sesji radni województwa nie wybierali nowego marszałka i zarządu. Mają zająć się tym na następnej sesji. Wtedy też zwolnione przez Kazimierza Gwiazdowskiego (PiS) miejsce w Sejmiku obejmie Mieczysław Kowalewski (PiS) z Kolna, który w wyborach 12 listopada uzyskał  1 990 głosów popracia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę