Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W Kolnie będzie rządził Duda, a w Szczuczynie Szczęsny

W niedziele do urn wyborczych poszli mieszkańcy Kolna i najbliższej okolicy, który wybierali burmistrz Kolna i wójt gminy Kolno. W mieście o urząd burmistrza rywalizowali Andrzej Duda kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość i Eugeniusz Gromadzki z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Podlasie.

We wczorajszym głosowaniu większe poparcie mieszkańców Kolna zdobył kandydat PiS. Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 1780 wyborców czyli ponad 58% dorosłych mieszkańców Kolna, którzy poszli do głosowania. Jego kontrkandydat zdobyły 1285 głosów poparcia.

W gminie wiejskiej Kolno wybory na wójta wygrał Tadeusz Klama z Komitetu Wyborczego Wyborców NASZA GMINA KOLNO, którego poparło ponad 65,67% mieszkańców gminy. Jego kontrkandydat Henryk Duda zdobył zaufanie niespełna 35% wyborców.

Wyborcza niespodzianka zakończyły się wybory burmistrza Szczuczyna. Przegrał Jarosław Augustowski – były starosta grajewski, który w I turze wyborów miał największe poparcie. W dogrywce wyborczej zyskał on jednak mniej głosów niż jego konkurent Waldemar Szczęsny, który z poparciem 53,3 % wyborców obejmie urząd burmistrza.

Podobnie proporcje wyborcze odwróciły się także w przypadku kandydatów na urząd burmistrza w Ciechanowcu. Wybory z 56 % poparciem wygrał Mirosław Reczko, który w I turze miał znacznie – około pół tysiąca -  mniej głosów niż Krzysztof Pełeszyk.    

W gminie Klukowo wójtem zostanie Grzegorz Sylwestrzuk. W tym wypadku kandydat miał największe poparcie w I turze, a teraz przypieczętował swoje zwycięstwo.  Za jego wyborem na wójta opowiedziało się niemal 60% wyborców z Klukowa.

Póki co burmistrza nie ma jeszcze także w Rajgrodzie, ale tu II tury wyborów nie było i nie będzie. Burmistrza w ciągu dwóch miesięcy  musi wybrać Rada Miasta i Gminy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę