Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

W Piątnicy i Przytułach bez zmian

W podłomżyńskich gminach w których zorganizowano dogrywki wyborcze na fotel burmistrza i wójtów za zwyczaj mieszkańcy wymienili rządzących. Tak jest w Nowogrodzie, Śniadowie i Wiźnie.

  W Nowogrodzie na urząd burmistrza po czteroletniej przerwie powraca Józef Piątek.  Kandydat zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców ,,Samorządy Łomżyńskie Razem", zebrał 58,8% poparcia wyborców miasta i gminy. Za powrotem Piątka na urząd burmistrza opowiedziało się 1066 wyborców, podczas gdy 568 chciało aby burmistrzem był nadal Szczepan Zalewski (33,35% poparcia)

Zmiana czeka także mieszkańców Śniadowo. Tu urząd wójta po kilku kadencjach traci Lech Szabłowski, którego poparło tylko 44,21% wyborców ze Śniadowa (1127 głosy), podczas gdy jego konkurent Andrzej Zaremba zdobył o 300 głosów więcej (1422 głosów poparcia     55,79%)

Mieszkańcy gminy Wizna także wymienili wójta. Z danych PKW wynika, że tu urząd wójta od Jana Olszewskiego przejmie były wicestarosta łomżyński Zbigniew Sokołowski. Opowiedziało się za nim 55,1% mieszkańców gminy, podczas gdy ubiegającego sie o reelekcję jana Olszewskiego poparło 44,9% wyborców.

Nowy wójt obejmie urząd także w gminie Łomża. O tej zmianie było wiadomo już wcześniej, bo były wójt, który rządził gmina przez ponad ćwierć wieku nie chciał juz ponownie kandydować.
Bój w II turze wyborów rozegrał się pomiędzy Adamem Fraczkiem zgłoszonym przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, a Jackiem Nowakowskim  z Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Nasza Gmina" Łomża. Wybory wygrał ten drugi uzyskując niemal 60% poparcia.   

Bez zmian będzie za to w gminach Piątnica i Przytuły. W Piątnicy wyborcza dogrywkę wygrał urzędujących od dwóch kadencji na fotelu wójta gminy Edward Łada (57,7%), a w Przytułach także były wójt Jan Krzysztof  Polkowski, którego poparło 63,3% wyborców.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę